Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ambra
08.07.2005 10:17

Ambra zamierza objąć akcje importera win TiM za 11,7 mln zł

Firma Ambra SA, producent i dystrybutor win, chce objąć akcje importera win spółki TiM SA za 11,7 mln zł. Po sfinalizowaniu tej transakcji Ambra ma posiadać 51 proc. głosów na WZA tej spółk

Podziel się
Dodaj komentarz

i - poinformowała w czwartek Ambra.

Jednocześnie Ambra podtrzymała prognozę wyników finansowych na rok obrotowy 2005/2006, zgodnie z którą przychody grupy ze sprzedaży wyniosą 440 mln zł, a jej zysk netto 20 mln zł.

W komunikacie Ambra podała, że zawarła warunkowe porozumienie z akcjonariuszami spółki TiM, na mocy którego obejmie w podwyższonym kapitale zakładowym 4.214 akcji na okaziciela TiM oraz 86 akcji imiennych uprzywilejowanych (na każdą akcję imienną przysługiwać będą dwa głosy).

Wraz z podwyższeniem kapitału zakładowego ma być umorzonych 4.300 akcji TiM posiadanych przez dotychczasowych akcjonariuszy tej spółki.

"Akcje, które zostaną objęte przez Ambrę w podwyższonym kapitale zakładowym, po podjęciu uchwały o umorzeniu 4.300 akcji posiadanych przez dotychczasowych akcjonariuszy, stanowić będą 50 proc. kapitału zakładowego oraz łącznie uprawniać będą do 51 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki TiM" - podała Ambra.

Ponadto dotychczasowym akcjonariuszom TiM przysługiwać będzie prawo żądania nabycia przez Ambrę 1 proc. akcji zwykłych na okaziciela posiadanych przez dotychczasowych akcjonariuszy, po cenie uzależnionej od średniego arytmetycznego zysku netto TiM za lata kalendarzowe 2005, 2006 oraz 2007 (opcja put).

Z kolei Ambrze przysługiwać będzie prawo żądania sprzedaży przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki TiM 1 proc. akcji zwykłych na okaziciela posiadanych przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki, po cenie uzależnionej od średniego arytmetycznego zysku netto TiM za lata kalendarzowe 2005, 2006 oraz 2007 (opcja call).

Jak podano w komunikacie, realizacja porozumienia o objęciu akcji zależy od zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację. Warunkiem jest też niezgłoszenie przez Ambrę, po przeprowadzeniu due diligence TiM, istotnych zastrzeżeń co do sytuacji finansowej i prawnej tej spółki.

W końcu czerwca Ambra zapowiadała kolejną akwizycję w trzecim kwartale tego roku.

Ambra kupi akcje TiM ze środków własnych.

Obrót TiM w 2004 roku wyniósł 50,1 mln zł, a zysk netto prawie 2,7 mln zł.

Jak podała Ambra, TiM jest jednym z czołowych importerów klasycznych win pochodzących z krajów o uznanych tradycjach winiarskich, jak i win z Nowego Świata.

Tagi: ambra, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz