Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerbrokers zaleca kupno akcji Mieszka

0
Podziel się

Analitycy Amerbrokers w raporcie z 24 lutego wydali rekomendację kupuj dla spółki Mieszko, a akcje firmy wycenili na 3,10 zł za sztukę.

Amerbrokers zaleca kupno akcji Mieszka
bEhYkbWZ

*Analitycy Amerbrokers w raporcie z 24 lutego wydali rekomendację _ kupuj _ dla spółki Mieszko, a akcje firmy wycenili na 3,10 zł za sztukę. *

Rekomendacja została wydana przy cenie 2,48 zł, a w czwartek na giełdzie o godz. 9.17 za jedną akcję spółki płacono 2,60 zł.

_ Jedną akcję Mieszko wyceniliśmy na poziomie 3,10 zł. W związku z tym, że w momencie wydania raportu było to o 25 proc. więcej od bieżącej wyceny rynkowej, dla Spółki wydana została rekomendacja +kupuj+ _ - podano w raporcie.

bEhYkbXb

_ Na podstawie wyników za rok 2009 oceniamy, że Spółka bardzo dobrze poradziła sobie w czasie kryzysu gospodarczego. (...) Wypracowane wyniki powodują, że Mieszko jest aktualnie najtańszą spółką z branży cukierniczej notowaną na GPW pod względem najbardziej popularnych wskaźników wyceny rynkowej (P/E, P/BV, EV/EBITDA, P/Sales). Prognozujemy, że poprawa sytuacji gospodarczej w kraju pozwoli na utrzymanie minimum 5-proc. tempa wzrostu przychodów w 2010 roku _ - podano.

Analitycy podkreślają też, że w akcjonariacie spółki doszło do zmiany (66 proc. udziałów w Mieszku przejęła Grupa UniCredit) i ich zdaniem Mieszko może stać się przedmiotem działań konsolidacyjnych.

_ Naszym zdaniem ewentualna transakcja zbycia udziałów przejętych przez UniCredit, będzie jednym z głównych czynników determinujących wycenę Spółki w kolejnych miesiącach _ - czytamy w raporcie.

bEhYkbXh
bEhYkbXC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)