Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Amica chce kupować własne akcje. Ma w puli 30 mln zł

3
Podziel się:

Chcą płacić za każdą sztukę od 100 do 135 zł.

Na czele Amiki stoi prezes Jacek Rutkowski.
Na czele Amiki stoi prezes Jacek Rutkowski. (Amica)

Władze jednego z największych producentów sprzętu agd w Polsce poproszą o zgodę na skupowanie akcji. Chcą płacić za każdą sztukę od 100 do 135 zł.

Na czwartek 28 czerwca zwołane jest walne zgromadzenie akcjonariuszy Amiki. Właściciele akcji producenta sprzętu agd zdecydują m.in. o zezwoleniu na przeprowadzenie programu skupu własnych akcji.

Zarząd spółki chce, aby w zezwoleniu był zapis o możliwości odkupywania akcji od inwestorów za cenę w granicach od 100 do 135 zł. Obecnie na giełdzie papiery chodzą za mniej więcej połowę tej ceny. W czwartek po godzinie 15:00 kurs wynosił około 114 zł.

Notowania akcji Amiki na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

Zapowiedź skupu akcji może pozytywnie zadziałać na inwestorów i powstrzymać przed dalszą wyprzedażą akcji. Na przestrzeni ostatniego roku ich wartość spadła o 35 proc. Przed rokiem notowania przekraczały 170 zł, a teraz nieubłaganie kierują się w stronę okrągłej setki.

Sam skup będzie też wsparciem popytu. W trudnych momentach może powstrzymać przed głębszymi spadkami kursu akcji.

Łączna kwota, którą spółka zamierza przeznaczy na nabycie akcji własnych nie może jednak przekroczyć kwoty znajdującej się na specjalnie utworzonym w tym celu koncie. Mowa o kapitale rezerwowym w wysokości 30 mln zł.

Wartość wszystkich akcji w obrocie wynosi prawie 900 mln zł.

Zobacz także: Jedyny taki magazyn. Amica uruchomiła inwestycję za 57 mln zł

Plan zakłada, że skup własnych akcji będzie możliwy w okresie od 1 sierpnia 2018 do 31 lipca 2023 roku. No chyba, że wcześniej wyczerpane zostaną środki na ten cel.

W projekcie uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy podano też, że w ramach udzielonego upoważnienia zarząd spółki jest uprawniony do nabycia nie więcej niż 250 000 akcji własnych spółki serii A i B dopuszczonych do publicznego obrotu, o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 500 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Ala
4 lata temu
Też mi potentat a dla 500 pracowników nie ma w tym roku podwyżki
Arabrab
4 lata temu
A dla pracowników nie ma na podwyżki ludzie pracyja za glodowe pensje.
yeti
4 lata temu
[QUOTE] Zarząd spółki chce, aby w zezwoleniu był zapis o możliwości odkupywania akcji od inwestorów za cenę w granicach od 100 do 135 zł. Obecnie na giełdzie papiery chodzą za mniej więcej połowę tej ceny. W czwartek po godzinie 15:00 kurs wynosił około 114 zł. [/QUOTE] Już nawet tak prosta matematyka przerasta kształconych obecnie dziennikarzy???