Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Analitycy zalecają kupno akcji PKP Cargo

0
Podziel się:

Od debiutu akcje podrożały 15 procent. Jest potencjał na drugie tyle.

Analitycy zalecają kupno akcji PKP Cargo
(PKP Cargo)

Analitycy Societe Generale podnieśli cenę docelową PKP Cargo do 104 zł z 97 zł za akcję, podtrzymali jednocześnie zalecenie _ kupuj _.

Dziś, o godz. 13:50 za akcję spółki na GPW płacono 89 zł. Jeśli sprawdzą się prognozy analityków, posiadacze akcji mogą zarobić nawet 17 procent. Od momentu debiutu na warszawskim parkiecie kurs spółki wzrósł 15 procent.

Notowania akcji PKP Cargo od momentu debiutu na GPW

Wysoka wycena akcji sugeruje, że analitycy nie wierzą w możliwość negatywnych konsekwencji ewentualnych strajków w PKP Cargo. 3 lutego 98 procent pracowników przewoźnika opowiedziało się w referendum za strajkiem w przypadku niespełnienia przez zarząd postulatów związanych m.in. z premią z okazji Święta Kolejarza oraz zmianami w harmonogramie pracy.

PKP Cargo od końca października 2014 roku znajduje się w sporze zbiorowym z dziewięcioma organizacjami związkowymi. Spór ten znajduje się obecnie na etapie mediacji.

Grupa oferuje kompleksowe usługi logistyczne zarówno w zakresie przewozów krajowych, jak i wykonywanych poza Polską. Działalność Grupy obejmuje szeroki zakres usług kolejowego transportu towarów. Ponadto oferuje usługi dodatkowe, w tym: krajową i zagraniczną spedycję towarów, usługi intermodalne, usługi bocznicowe oraz terminalowe (przeładunek i magazynowanie towarów na styku linii normalno- i szerokotorowej na wschodniej granicy Polski, jak również w innych kluczowych lokalizacjach Polski).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)