Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Analitycy dają wyższą cenę docelową dla Pekao

0
Podziel się

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 6 sierpnia, podwyższyli cenę docelową jednej akcji banku Pekao do 167,1 zł ze 152,1 zł wcześniej. Utrzymali jednocześnie rekomendację neutralnie.

Analitycy dają wyższą cenę docelową dla Pekao
(Włodzimierz Wasyluk/Reporter)
bEpEOfoB

Rekomendację wydano przy kursie banku na poziomie 167,5 zł, a w poniedziałek ok. godz. 13.18 wynosił on 174,30 zł. po 1,34-proc. wzroście.

_ Obecnie Pekao jest notowany przy wskaźniku P/E na lata 2013/14 na poziomie 15,4 i 15,1 przy średniej 16,9 i 15,3 - spółka jest kwotowana z niewielkim dyskontem w stosunku do konkurentów, które nie jest uzasadnione. Warto zauważyć, że taka sytuacja jest raczej rzadka w przypadku Pekao, które zazwyczaj jest notowane z premią do innych banków, co jest zasługą regularnie płaconych stosunkowo wysokich dywidend oraz większą niż w przypadku mniejszych konkurentów odpornością wyników na wahania koniunktury _ - napisali analitycy Millennium DM.

_ Mając na względzie naszą wycenę akcji Pekao (167,1 zł) utrzymujemy jednak rekomendację neutralnie na walory spółki. Oczekujemy jednocześnie, że w ciągu kilku najbliższych tygodni walory spółki mogą się zachowywać nieznacznie lepiej niż inne banki _ - dodali.

bEpEOfpe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)