Notowania

ago
10.06.2009 12:43

Analitycy obniżyli rekomendację dla Agory

Analitycy KBC Securities zalecają sprzedaż akcji spółki obniżając jednocześnie cenę docelową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/dpa)

Analitycy KBC Securities obniżyli rekomendację dla akcji Agory do _ sprzedaj _ z _ trzymaj _, a cenę docelową ustalili na poziomie 13,24 zł.

Rekomendacja została wydana 3 czerwca przy cenie 15,88 zł, a w środę na giełdzie o godz. 12.58 cena akcji Agory wynosiła 16,61 zł.

_ - Obniżamy rekomendacje dla spółki z +trzymaj+ do +sprzedaj+ po 13- proc. wzroście kursu akcji Agory w ostatnich dwóch dniach. Wzrosty miały związek z informacją o wspólnym projekcie Axela Springera i polskiego wydawcy spółki Infor. Projekt zakłada wydawanie od jesieni br. gazety codziennej, która zastąpi obecnie wydawany przez Axela Springera Dziennik i wydawany przez Infor Gazetę Prawną _ - napisali w raporcie analitycy.

_ Uważamy za przedwczesne spekulacje, jakoby pojawienie się nowego dziennika miało złagodzić konkurencję na rynku gazet ogólnopolskich z korzyścią dla pozycji Gazety Wyborczej _ - napisali.

_ Prognozujemy w pozostałej części br. około 20 proc. spadek rdr zysku netto Agory (skorygowanego o odpisy na utratę wartości, rezerwy i plan opcji menedżerskich) _ - dodali analitycy.

Tagi: ago, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz