Notowania

amc
09.01.2012 11:08

Analitycy zalecają kupno akcji Amiki

Analitycy DM AmerBrokers, w raporcie z 29 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Amica od zalecenia kupuj, wyznaczając cenę docelową dla jednej akcji spółki na 41,36 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy DM AmerBrokers, w raporcie z 29 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Amica od zalecenia _ kupuj _, wyznaczając cenę docelową dla jednej akcji spółki na 41,36 zł.

Rekomendacja została wydana przy kursie Amiki na poziomie 31,56 zł.

_ Jedną akcję Amica Wronki wyceniamy na 41,36 zł. W związku z tym, że wycena jest o 31 proc. wyższa od aktualnego kursu giełdowego, wydajemy dla spółki rekomendację kupuj _ - poinformowano w raporcie.

Analitycy AmerBrokers napisali, że w swoich założeniach na lata następne przyjęli bardzo zachowawczy wariant rozwoju grupy.

_ Uważamy, że długoterminowy cel jaki stawia sobie zarząd spółki - osiągnięcie rentowności EBIT na poziomie 5 proc. - jest jak najbardziej realny w sprzyjającym otoczeniu rynkowym. Jednakże na chwilę obecną wolimy być ostrożni w szacowaniu możliwości szybkiej poprawy marż w kryzysie i tempa rozwoju rynku AGD począwszy od 2013 roku. Dlatego nasze założenia dotyczące marży EBIT kształtują się na poziomie 3,5 proc. _ - podali.

_ Warto jednak podkreślić, że praca jaką wykonała spółka podczas procesu restrukturyzacji oraz rozwój nowych produktów, będzie przynosić efekty w kolejnych latach. Spółka w obecnym kształcie jest przygotowana na kolejną falę kryzysu. Akurat kryzys na rynkach zagranicznych może mieć pozytywny wpływ na wyniki spółki. Konsumenci mogą wybierać ofertę tańszą i bardziej otworzyć się na mniej znane marki _ - dodali.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: amc, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz