Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy źle widzą perspektywy Grajewa

0
Podziel się:

Analitycy Millennium DM w raporcie z 1 sierpnia obniżyli rekomendację dla Grajewa do "redukuj" z "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na 10,7 złotych.

Analitycy źle widzą perspektywy Grajewa

Analitycy Millennium DM w raporcie z 1 sierpnia obniżyli rekomendację dla Grajewa do _ redukuj _ z _ kupuj _, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na 10,7 złotych.

W dniu wydania raportu za papiery firmy płacono 12,3 zł, a w piątek o 9.51 kurs wyniósł 11,82 zł.

Grajewo podało słabe wyniki finansowe za II kw. 2008 roku, które były zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. Pogorszeniu uległy jednak perspektywy rozwoju spółki na następne kwartały.

_ Większa konkurencja na rynku płyt wiórowych oraz słabnący popyt ze strony producentów mebli są w ostatnim czasie potęgowane poprzez wzrost cen surowców chemicznych. Naszym zdaniem najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla Grajewa jest dalszy kilkuprocentowy spadek cen płyt wiórowych oraz stabilizacja popytu w 2009 roku. Wobec powyższego dokonaliśmy znacznych korekt prognoz wyników spółki i zmieniamy nasze nastawienie z kupuj na redukuj _ - podano w raporcie.

Według Millennium DM przychody firmy w tym roku wyniosą 1,52 mld zł, a w 2009 roku 1,72 mld zł. Zysk netto w tym roku ma wynieść 36,5 mln zł, a w przyszłym 24,8 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)