Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aplisens jest optymistycznie nastawiony do realizacji strategii w 2017 i 2018 r.

0
Podziel się:

Aplisens spodziewa się, że zrealizuje tegoroczne przychody na poziomie zbliżonym do założonego w strategii na rynkach: krajowym, WNP i UE, a na rynkach określanych jako "pozostałe" znacznie przekroczy założenia, poinformował prezes Adam Żurawski. Jest też optymistycznie nastawiony do realizacji zaplanowanych wzrostów w przyszłym roku, choć niewiadomą pozostaje Rosja.

Aplisens jest optymistycznie nastawiony do realizacji strategii w 2017 i 2018 r.

"Po trzech kwartałach wszystkie sprzedaże idą zgodnie z naszą strategią, za wyjątkiem 'pozostałych', gdzie sprzedaż jest zdecydowanie większa" - powiedział Żurawski podczas konferencji prasowej.

W prezentacji spółka podała, że sprzedaż w Polsce osiągnęła 23,31 mln zł w okresie I-III kw. br. wobec zaplanowanych w strategii ponad 31 mln zł, na rynkach WNP 27,51 mln zł wobec blisko 40 mln zł, a w UE 12,81 mln zł wobec zakładanych ok. 18 mln zł. Natomiast na rynkach określonych jako "pozostałe" sprzedaż za trzy kwartały br. (6,73 mln zł) prawie w całości wypełniła założenia.

W 2018 r. spółka spodziewa się realizacji założonych wzrostów.

"Jeśli chodzi o rynek krajowy, to, co zapisaliśmy w strategii - wzrost na poziomie 8-9% [r/r w 2018 r.], to wygląda, że takie wzrosty powinny być. Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Jeśli chodzi o Unię Europejską, sytuacja gospodarcza jest relatywnie dobra i te wzrosty też powinny mieć miejsce. W pozostałych rynkach - Azja, obie Ameryki - też jestem optymistą. Największą niewidomą jest rynek WNP i Rosja. Zakładamy, że przy stabilnej sytuacji ceny ropy i niezaognienia konfliktu na Ukrainie to będzie rosło" - wyliczył prezes.

Przedstawiciele zarządu poinformowali także, że nakłady inwestycyjne w tym roku wyniosą 7-8 mln zł wobec 6,1 mln zł w okresie I-III kw. br. oraz założonych w strategii 10 mln zł. Na przyszły rok spółka zapisała w strategii 21 mln nakładów inwestycyjnych.

"W przyszłym roku inwestycje będą dwukrotnie większe niż miało to być w tym roku" - potwierdził Żurawski.

W marcu rada nadzorcza przyjęła nową strategię Grupy Aplisens na lata 2017-2019, która zakłada m.in. zwiększanie skali działalności w Polsce o 8-9% w latach 2018 i 2019, w Unii Europejskiej - o 14% średniorocznie, a na rynkach krajów pozaeuropejskich - o ok. 20% średniorocznie. W przypadku krajów WNP wzrost spodziewany był na poziomie ok. 10% średniorocznie.

Ponadto, zgodnie ze strategią w latach 2017-2019 Grupa planowała przeznaczyć na inwestycje kwotę 43,5 mln zł, z czego w pierwszym roku - 10,6 mln zł, w drugim - 21,6 mln zł, a w trzecim - 11,3 mln zł. Planowane inwestycje obejmą m.in. rozbudowę potencjału produkcyjnego i pozostałe składniki majątku trwałego (ok. 14,5 mln zł), prace badawczo-rozwojowe (ok. 7,8 mln zł), nakłady na technologię (ok. 11,4 mln zł) oraz zagraniczne spółki dystrybucyjne (ok. 3,8 mln zł), a także zwiększenie kapitału obrotowego w wybranych spółkach zależnych (ok. 6 mln zł).

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)