Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aplisens przesunie część tegorocznych nakładów inwestycyjnych na 2019 r.

0
Podziel się:

Aplisens może część zaplanowanych na ten rok nakładów inwestycyjnych przesunąć na kolejny rok, poinformowali przedstawiciele spółki.

Aplisens przesunie część tegorocznych nakładów inwestycyjnych na 2019 r.

"Plan na ten rok to koło 20 mln zł, nie licząc dokonanej akwizycji" - powiedziała dyrektor finansowa Agnieszka Machnikowska-Żółtek podczas konferencji prasowej.

Istotną realizowaną inwestycją jest budowa zakładu w Radomiu i wyposażenie go w stanowisko do produkcji przepływomierzy. Spółka szacuje, że inwestycja będzie warta 11 mln zł, przy czym część wydatków zostanie poniesiona w przyszłym roku.

"Z tych 20 mln zł część się przesunie na przyszły rok, to zależy od tempa prac itd. Trudno z tej perspektywy dokładnie określić, jak duża część" - wskazał prezes Adam Żurawski.

W marcu br. prezes informował, że Aplisens planuje przeznaczyć 21,6 mln zł na inwestycje w 2018 r.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)