Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.09.2018 13:30

Aplisens przesunie część tegorocznych nakładów inwestycyjnych na 2019 r.

Aplisens może część zaplanowanych na ten rok nakładów inwestycyjnych przesunąć na kolejny rok, poinformowali przedstawiciele spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Plan na ten rok to koło 20 mln zł, nie licząc dokonanej akwizycji" - powiedziała dyrektor finansowa Agnieszka Machnikowska-Żółtek podczas konferencji prasowej.

Istotną realizowaną inwestycją jest budowa zakładu w Radomiu i wyposażenie go w stanowisko do produkcji przepływomierzy. Spółka szacuje, że inwestycja będzie warta 11 mln zł, przy czym część wydatków zostanie poniesiona w przyszłym roku.

"Z tych 20 mln zł część się przesunie na przyszły rok, to zależy od tempa prac itd. Trudno z tej perspektywy dokładnie określić, jak duża część" - wskazał prezes Adam Żurawski.

W marcu br. prezes informował, że Aplisens planuje przeznaczyć 21,6 mln zł na inwestycje w 2018 r.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz