Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aplisens spodziewa się wzrostu przychodów o ok. 2-3% r/r na koniec 2017

0
Podziel się:
Aplisens spodziewa się wzrostu przychodów o ok. 2-3% r/r na koniec 2017

Aplisens spodziewa się wzrostu skonsolidowanych przychodów o ok. 2-3% r/r na koniec 2017 r, przy spadku na rynku krajowym o 6%, poinformował prezes Adam Żurawski.

"Liczymy, że na rynku krajowym pozytywnie na poziom inwestycji wpłynie energetyka, która do tej pory zaangażowana była ratowała górnictwa. Liczymy, że w związku z poprawą sytuacji w tej branży ruszą też mniejsze inwestycje branży energetycznej. Liczymy też na nowe produkty. W tym kontekście mniej istotne są inwestycje związane z dotacjami z UE" - powiedział Żurawski podczas konferencji prasowej.

Po I półroczu spadek przychodów na rynku krajowym sięgnął 14%, na rynkach WNP spadek wyniósł 1%, podobnie jak w UE. Na pozostałych rynkach wzrost wyniósł 59%. Na koniec roku Aplisens spodziewa się spadku na krajowym rynku o 6%, na rynkach WNP wzrostu o 3%, zaś w UE - o 13%. Sprzedaż na pozostałych rynkach ma zaś wzrosnąć o 20%, podano także.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)