Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aplisens planuje zwiększyć sprzedaż o 15 procent

0
Podziel się:

Grupa Aplisens, producent aparatury kontrolno-pomiarowej, spodziewa się dobrego IV kwartału. W ocenie prezesa, Adama Żurawskiego, spółka w całym roku utrzyma założony w strategii 15-proc. wzrost sprzedaży.

Aplisens planuje zwiększyć sprzedaż o 15 procent
(Wawok/REPORTER)

*Grupa Aplisens, producent aparatury kontrolno-pomiarowej, spodziewa się _ dobrego _ IV kwartału. W ocenie prezesa, Adama Żurawskiego, spółka w całym roku utrzyma założony w strategii 15-proc. wzrost sprzedaży. Dynamika obrotów na rynki UE powinna wynieść ok. 30 proc., a w krajach WNP - co najmniej 30 proc. *

_ - Trzeci kwartał oceniam jako dobry. Widać było co prawda pierwsze symptomy kryzysu na rynku krajowym, ale nie miało to na nas jakiegoś istotnego wpływu. Utrzymaliśmy sprzedaż krajową na w zasadzie niezmiennym poziomie rdr i spodziewam się, że taka tendencja utrzyma się w kolejnych kwartałach. Spodziewam się dalszego zwiększania sprzedaży eksportowej, która za kilka lat powinna osiągnąć 70 proc. naszych przychodów _ - powiedział Adam Żurawski, prezes Aplisensa.

Dodał, że spółka spodziewa się dobrego IV kwartału.

Jego zdaniem, Aplisens utrzyma założony w strategii 15-proc. wzrost sprzedaży w całym roku. Spółka powinna też zanotować ok. 30-proc. dynamikę sprzedaży na rynki UE i co najmniej 30-proc. dynamikę na rynkach WNP.

Po trzech kwartałach 2012 r. Aplisens zaraportował 59,23 mln zł przychodów ze sprzedaży i 11,23 mln zł zysku netto - odpowiednio 19,4 proc. i 13,6 proc. lepiej niż w analogicznym okresie 2011 r.

Sprzedaż krajowa wyniosła po dziewięciu miesiącach 2012 r. 24,82 mln zł (wzrost o 0,4 proc. rdr), na rynki WNP 25,24 mln zł (wzrost o 40,1 proc. rdr), na rynki UE 6,47 mln zł (wzrost o 26,8 proc. rdr), a na pozostałe rynki 2,68 mln zł (wzrost o 53,1 proc. rdr).

W samym III kwartale sprzedaż wyniosła 23,28 mln zł (wzrost o 14,5 proc. rdr), a zysk netto 4,86 mln zł (wzrost o 7,5 proc. rdr).

_ - Uzyskaliśmy nieco niższą rentowność w III kwartale, głównie z uwagi na zwiększenie sprzedaży produktów o niższych marżach na rynki zagraniczne _ - skomentował Żurawski.

We wrześniu 2012 r. Aplisens rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego w Radomiu, który ma pozwolić na zwiększenie mocy produkcyjnych spółki o 100 proc. w stosunku do 2010 roku.

_ - Mieliśmy mały poślizg przy realizacji tej inwestycji, ale prace przebiegają nad wyraz sprawnie i sądzę, że jeśli pogoda pozwoli nadrobimy te kilka tygodni opóźnienia _ - poinformował prezes.

Aplisens szacuje całkowity koszt budowy zakładu w Radomiu na ok. 30 mln zł. Inwestycja ma być zrealizowana do końca przyszłego roku. Plan zakłada rozpoczęcie produkcji w 2014 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)