Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ARP warunkowo zgodziła się nabyć obligacje Polimeksu

0
Podziel się:

Część z tych obligacji będzie zamienna na akcje Polimeksu.

ARP warunkowo zgodziła się nabyć obligacje Polimeksu
(vizafoto - Fotolia.com)
bEIWaYrp

Agencja Rozwoju Przemysłu warunkowo zgodziła się nabyć pięcioletnie obligacje Polimeksu o wartości około 132 mln zł - podała ARP w komunikacie.

_ Agencja Rozwoju Przemysłu pozytywnie odpowiedziała na ofertę Polimeksu-Mostostalu i zdecydowała o nabyciu obligacji spółki. Decyzja jest warunkowa i uzależniona od formalnego zamknięcia restrukturyzacji finansowej, które powinno nastąpić w ciągu najbliższego tygodnia. ARP wówczas dokapitalizuje spółkę poprzez objęcie pięcioletnich obligacji o wartości ok. 132 mln zł _ - podała ARP.

W komunikacie sprecyzowano, że część z tych obligacji będzie zamienna na akcje Polimeksu. Dodano, że emisja obligacji przez Polimex powiązana jest z konwersją zobowiązań wobec wierzycieli finansowych na kapitał własny spółki.

bEIWaYrr

_ Łączna wartość konwersji może wynieść około 0,5 mld zł po średniej cenie 17,5 gr za akcję. Skala konwersji jest precedensowa. Będzie to jedna z największych restrukturyzacji finansowych w Polsce _ - napisano w komunikacie ARP.

_ Analiza ostatnich działań Polimeksu-Mostostalu związanych z procesem restrukturyzacji oraz realizowane przez tę spółkę projekty dają podstawy, aby prognozować, że kondycja spółki będzie sukcesywnie poprawiać się, co powinno przełożyć się w perspektywie najbliższych lat na wzrost wartości jej akcji _ - dodano.

ARP podała ponadto, że traktuje zaangażowanie biznesowe, jakim jest zakup obligacji Polimeksu-Mostostal jako inwestycję długoterminową.

ARP jest zaangażowana w restrukturyzację Polimeksu-Mostostalu od 2012 roku. SPV Operator z grupy ARP posiada 20,44 procent akcji spółki.

bEIWaYrx

W przypadku realizacji opcji zamiany obligacji na akcje ARP będzie miała możliwość osiągnięcia docelowo 33 procent udziału w akcjonariacie Polimeksu-Mostostalu.

bEIWaYrS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)