Notowania

Arrinera może zostać sprzedana. Fundusz informuje o inwestorach z Włoch i Omanu

Co dalej z pierwszym polskim samochodem wyścigowym?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Flyz1 Maciejewski/wikimedia (CC BY-SA 4.0))

Arrinera, notowany na NewConnect producent polskiego samochodu wyścigowego HussaryaGT, poinformował właśnie, że zakupem udziałów w przedsięwzięciu są zainteresowani inwestorzy z Włoch oraz z Omanu.

Jak podaje spółka, Arrinera zawarła trójstronny list intencyjny z Erne Ventures oraz spółką prawa włoskiego dotyczący sprzedaży przez Erne Ventures całości lub części akcji spółki Arrinera. W grę wchodzi też sprzedaż przez Arrinera całości lub zorganizowanej części przedsiębiorstw Arrinera Racing Ltd. oraz Arrinera Technology.

"Ponadto został podpisany trójstronny list intencyjny pomiędzy spółkami Arrinera Racing Ltd., Arrinera Technology S.A. oraz spółką zarejestrowaną w Omanie dotyczący transferu technologii dotyczącej produkcji samochodów Arrinera" - podaje Arrinera.

Jak twierdzą przedstawiciele spółki, inwestorzy z Włoch oraz z Omanu planują wspólne inwestycje w dalszy rozwój oraz produkcję samochodów wyścigowych pod marką Arrinera. Obydwie umowy przewidują okres wyłączności na 90 dni, podczas których zostanie przeprowadzone zostanie pełne badanie spółek z grupy Arrinera. Mają też być uzgodnione szczegóły ewentualnych transakcji.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital). Arrinera to notowany na NewConnect producent pierwszego polskiego samochodu wyścigowego HussaryaGT. Wchodzi w skład portfela inwestycyjnego funduszu Erne Ventures.

Tagi: arrinera, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2017

Marek1287Bójcie się boga, ciągle jak coś zrobimy-krok w przyszłość to brak funduszy na dalszy rozwój i obcokrajowcy korzystają z naszych pomysłów, autko … Czytaj całość

11-04-2017

KelaZaraz, jak to tak sobie biznes sprzedawać? A państwo co na to? Wydało zgodę? Zablokować sprzedaż! To jest nasza własność polska i przedsiębiorca musi … Czytaj całość

11-04-2017

RapidoW PL jest taki absurd prawny ,że lepiej sprzedać obcym koncernom pomysły i patenty bo u nas jedynie co to można mieć problemów więcej niż korzyści z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)