Notowania

it
18.04.2018 12:26

Asseco ma umowę z największą spółką energetyczną w Serbii

To pierwsze takie wdrożenie polskiej firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco Poland)
Adam Góral od lat jest prezesem największej polskiej spółki dostarczającej oprogramowanie.

Czołowa polska firma informatyczna uruchomi elektroniczne biuro obsługi klienta w największej państwowej spółce energetycznej z Serbii. To pierwsze takie wdrożenie Asseco Poland.

- Firma Javno Preduzeće Elektroprivreda Srbije (JP EPS) zdecydowała się na uruchomienie elektronicznego biura obsługi klienta, opartego o platformę Asseco - AUMS Digital. Tym samym Asseco po raz pierwszy wdroży ją w zagranicznej spółce z sektora utilities - podkreśla Artur Wiza, wiceprezes Asseco Poland.

Projekt zakłada stworzenie elektronicznego biura obsługi klienta, opartego o platformę Asseco. Głównym zadaniem AUMS Digital jest integracja produktów spółek energetycznych z usługami zewnętrznych partnerów, także spoza branży energetycznej. Ma zapewnić im wzrost sprzedaży oraz możliwość rozszerzenia oferty.

Przedstawiciele Asseco podkreślają, że oprogramowanie to jest w pełni otwarte i może być rozwijane samodzielnie przez klientów i innych dostawców.

Prezes Asseco o Morawieckim: "powinien być nadzieją nas wszystkich"

Za AUMS Digital na początku kwietnia firma Asseco otrzymała nawet polską nagrodę w konkursie Liderzy Świata Energii w kategorii "Dostawca rozwiązań dla sektora".

Projekt w państwowym gigancie z Serbii zrealizuje Asseco Poland z pomocą należących do konsorcjum: Asseco South Eastern Europe Beograd oraz Chip Card a.d. Beograd.

Kontrakt w Serbii to kolejne zagraniczne wdrożenie Asseco w sektorze energetycznym. Wcześniej firma zrealizowała projekt w Etiopii, gdzie dostarczyła kompleksowy system informatyczny do zarządzania danymi odczytowymi. Było to największe wdrożenie IT, kiedykolwiek prowadzone przez polską firmę w Afryce, które zostało zrealizowane we współpracy z etiopską rządową agencją Information Network Security Agency (INSA).

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem i szóstym największym dostawcą w Europie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: it, technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2018

jan.z.czarnego.lasuBardzo dobrze, tak trzymać. Polacy to mądrzy ludzie, też potrafia skrzydła rozwinąć.

18-04-2018

Illuminatihej :) Ktoś z Was słyszał o Hot forex? Da rade tam zarobić?

Rozwiń komentarze (2)