Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
26.04.2016 14:03

Asseco Poland dzięki tej spółce chce zacząć zarabiać w Brazylii

We wrześniu ub.r. Asseco Poland podpisało umowy nabycia 61,38 proc. akcji w spółce informatycznej Exictos - Sociedade Gestora de Participaçoes Sociai (Exictos) z Portugalii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay/CC0 Public Domain)

Exictos - portugalska spółka IT z grupy Asseco Poland - uwzględnia zmianę nazwy na Asseco PST w przyszłym roku, poinformował prezes Daniel AraĂşjo. Liczy on na 10-15 proc. wzrostu wyników w tym roku.

- Już wdrażamy stopniowy rebranding. Nasze logo jest już dostosowywane do identyfikacji wizualnej grupy Asseco, a w 2017 roku zakładamy zmianę nazwy na Asseco PST od 'Portuguese Speaking Territories', co jasno definiuje kluczowe geograficzne kierunki rozwoju w ramach naszej strategii - powiedział AraĂşjo.

Wskazał, że liczy na wzrost wyników rzędu 10-15 proc. w 2016 roku - W poprzednich latach udawało nam się generować ok. 10-proc. dynamikę i liczymy na podtrzymanie tego trendu - stwierdził prezes Exitcosa. W 2015 roku portugalska spółka miała 6,6 mln euro zysku netto przy 46,5 mln euro przychodów. Z kolei przychody spółki za 2014 rok wyniosły 41,45 mln euro, a zysk netto osiągnął poziom 4,95 mln euro.

We wrześniu ub.r. Asseco Poland podpisało umowy nabycia 61,38 proc. akcji w spółce informatycznej Exictos - Sociedade Gestora de Participaçoes Sociai (Exictos) z Portugalii od pięciu osób fizycznych oraz spółki Ifogest, Consultadoria de Investimentos, S.A. Wartość transakcji wyniosła 21,483 mln euro.

Transakcja była dla Asseco kontynuacją rozwoju na rynkach wschodzących, w tym przede wszystkim w Afryce. Ma pozwolić umocnić pozycję Asseco w regionie półwyspu iberyjskiego oraz zwiększyć potencjał sprzedaży produktów Asseco przeznaczonych dla branży finansowej na rynkach Europy, Afryki i Azji oraz - w przyszłości - Ameryki Południowej.

- W ramach strategii rozwoju chcemy otworzyć perspektywy ekspansji na rynki Ameryki Południowej, a szczególnie Brazylii - wskazał AraĂşjo.

Exictos specjalizuje się w produkcji oraz wdrażaniu oprogramowania dla sektora bankowego i obsługuje ponad 60 banków w Portugalii i w krajach portugalskojęzycznych. Spółka prowadzi działalność przede wszystkim w Afryce, w krajach takich jak: Angola, Mozambik, Republika Zielonego Przylądka czy Namibia. Posiada również klientów na Malcie i we Wschodnim Timorze. Spółka zatrudnia 383 osoby, większość w Portugalii.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, acp, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz