Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Asseco Poland inwestuje w Izraelu. Zainteresowane systemami obronnymi

Asseco Poland inwestuje w Izraelu. Zainteresowane systemami obronnymi

Fot. Asseco Poland

Formula Systems - izraelska spółka z Grupy Asseco Poland - zakupiła połowę udziałów w firmie TSG, która specjalizuje się w systemach dowodzenia i kontroli, wywiadu oraz cyberbezpieczeństwa. Wydała na tę transakcję blisko 100 mln zł.

Według zapewnień Asseco Poland, inwestycja pozwoli grupie na rozszerzenie zakresu działalności w sektorze bezpieczeństwa i obronności.

"Przejęcie TSG, lidera w swojej branży, stanowi uzupełnienie naszego portfolio, rozszerzając naszą działalność w sektorze obronności i cyberbezpieczeństwa. To daje nam solidne podstawy do dalszego rozwoju" - powiedział szef Formula Systems Guy Bernstein, cytowany w komunikacie.

Drugie 50 proc. akcji TSG trafiło w ręce partnera Formula Systems - Israel Aerospace Industries. Łączny koszt nabycia wszystkich udziałów to 50 mln dolarów. Każdy z partnerów zapłaci po połowie.

TSG to spółka zależna i wojskowe ramię Ness Technologies - globalnego dostawcy rozwiązań IT. Jest głównym dostawcą systemów dowodzenia i kontroli dla izraelskich służb obronnych, w tym Sił Obrony Izraela i policji. Z kolei IAI - partner spółki zależnej Asseco - jest największym izraelskim producentem samolotów wojskowych i cywilnych oraz bezzałogowych maszyn latających.

Grupa Asseco coraz intensywniej działa w sektorze obronności. Spółka swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała realizując projekty, m.in. dla Ministerstwa Obrony Narodowej, NATO oraz agencji Frontex.

Doświadczenia z projektów realizowanych na rzecz instytucji międzynarodowych Asseco wykorzystuje w przetargach, wynikających z programu modernizacji Sił Zbrojnych RP, takich jak: system dowodzenia "Wierzba", system analizy obrazowej, systemy bezzałogowe, systemy bezpieczeństwa informatycznego.

W 2015 roku Asseco Poland weszło w skład "Konsorcjum BMS", które oferować będzie zaawansowany technologicznie System Zarządzania Walką (BMS - Battlefield Management System).

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ponad 20 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm i instytucji z kluczowych sektorów gospodarki. To obecnie największa spółka informatyczna w Europie Środkowej oraz szósty producent oprogramowania w Europie. Grupa Asseco działa w 43 krajach.

 


 

media, telekomunikacja, technologie, asseco poland, acp
ISB
Czytaj także
Polecane galerie