Notowania

technologie
29.12.2015 08:33

Asseco Poland ma 100 procent akcji Infovide-Matrix

Asseco Poland przeprowadziło przymusowy wykup 261 096 akcji Infovide-Matrix.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco Poland)
Adam Góral, prezes Asseco Poland

Asseco Poland nabyło 261 096 akcji Infovide-Matrix w ramach przymusowego wykupu, podała spółka. Tym samym posiada 12,476 mln akcji Infovide, stanowiących 100 proc. udziału w kapitale zakładowym i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Infovide.

Asseco Poland przeprowadziło przymusowy wykup 261 096 akcji Infovide-Matrix, stanowiących ok. 2,09% kapitału zakładowego, po cenie 6,01 zł za sztukę.

W zakończonym w listopadzie br. wezwaniu na akcje Infovide-Matrix Asseco Poland kupiło 12 215 609 akcji, stanowiących ok. 97,91% udziału w kapitale zakładowym.

Pod koniec września Asseco Poland podpisało z głównymi akcjonariuszami Infovide-Matrix porozumienie dotyczące zbycia większościowego pakietu akcji oraz ogłosiło wezwanie na 100% akcji spółki po 6,01 zł za sztukę.

Jak wówczas informowano, zakup Infovide-Matrix pozwoli Asseco rozszerzyć ofertę usług w zakresie światowych rozwiązań firm trzecich, oraz zróżnicować i wzmocnić pozycję grupy Asseco na rynku usług IT. Infovide-Matrix, będąc partnerem wielu międzynarodowych dostawców IT, od lat specjalizuje się w tej działalności i wypracowało modele, z których Asseco będzie mogło korzystać w dalszym rozwoju swojej grupy.

Notowania Asseco Poland

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2015).

Infovide-Matrix to dostawca usług doradczych i rozwiązań IT. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Tagi: technologie, imx, acp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz