Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asseco Poland ma umowę z największą agencją płatniczą w Unii Europejskiej

0
Podziel się

Umowa ramowa została zawarta na okres 4 lat, jej wartość przekracza 50 mln złotych.

Asseco Poland ma umowę z największą agencją płatniczą w Unii Europejskiej
(Asseco)
bDIHWAOJ

Asseco Poland podpisało, jako jedna z trzech firm, umowę ramową z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która obejmuje rozwój i modyfikacje systemów informatycznych. Agencja przeznaczyła na realizację zamówień ponad 54 mln zł netto.

"Asseco zostało jednym z wykonawców, pośród których ARiMR będzie organizował odrębne przetargi na modyfikację swoich systemów informatycznych. Każde zlecenie będzie obejmowało przygotowanie analitycznego opisu modyfikacji i projektu technicznego. Ponadto wybrana firma będzie odpowiedzialna za stworzenie oraz implementację całości aplikacji. Umowa ramowa została zawarta na okres 4 lat" - czytamy w komunikacie. Oprócz Asseco umowę ramową z ARiMR podpisały HP Polska oraz Comarch.

ARiMR to największa agencja płatnicza w Unii Europejskiej. Obsługuje najliczniejsze grono beneficjentów, z których wielu prowadzi rozdrobnione gospodarstwa. W swojej elektronicznej bazie prowadzi ewidencję ponad 33 mln działek. Większość z nich ma co roku naliczane i wypłacane dopłaty obszarowe. Agencja w związku z tym jest właścicielem i użytkownikiem szeregu systemów informatycznych. Podpisana umowa ramowa zapewni jej możliwość ich bieżącego dostosowywania do zmieniającego się otoczenia prawnego. Ponadto pozwoli na realizację modyfikacji międzysystemowych, wzmacniających integrację i wymianę informacji pomiędzy tymi systemami.

bDIHWAOL

Notowania cen akcji Asseco Poland w piątek

Asseco współpracuje już z agencją m.in. w ramach utrzymania i rozwoju jej strategicznego systemu - Systemu Informatycznego Agencji (SIA). Ponadto spółka wdrożyła kompleksową aplikację do obsługi online wniosków o płatność obszarową - eWniosek. Jest to jedno z największych na polskim rynku rozwiązań, w którym wykorzystywane są dane przestrzenne, przypomina spółka.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

bDIHWAPm
media
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)