Notowania

technologie
03.08.2017 14:04

Asseco Poland uzgodniło sprzedaż 16% Formula Systems, rozmawia o kolejnych 4%

Podziel się
Dodaj komentarz

Asseco Poland uzgodniło sprzedaż 16% akcji spółki zależnej Formula Systems (1985) Ltd z siedzibą w Tel Awiw za 292,55 mln NIS, podała spółka. Asseco negocjuje sprzedaż kolejnych 4%.

"Zarząd Asseco Poland informuje o zakończeniu części procesu negocjacji i zawarciu w dniu 3 sierpnia 2017 r. transakcji sprzedaży 2 356 605 akcji spółki zależnej Formula Systems (1985) Ltd z siedzibą w Tel Awiw stanowiących 16% udział w kapitale zakładowym i taki sam udział procentowy w głosach na walnym zgromadzeniu Formula Systems. Po transakcji udział spółki w kapitale zakładowym Formula Systems wynosi 30,33%" - czytamy w komunikacie.

Po transakcji udział Asseco Poland w kapitale zakładowym Formula Systems wynosi 30,33%.

"Ponadto spółka informuje, iż kontynuuje negocjacje zbycia 4-procentowego pakietu akcji zgodnie z informacją zawartą w Raporcie 17. Jednocześnie spółka informuje, iż, poza obecnie negocjowaną transakcją, nie planuje w ciągu najbliższych 2 lat dokonywać kolejnych transakcji zbycia akcji Formula Systems" - czytamy dalej.

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na GPW oraz szóstym producentem oprogramowania w Europie. Stoi na czele międzynarodowej Grupy Asseco, która działa w ponad 50 krajach i zatrudnia ponad 22 tys. osób.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz