Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Asseco SEE chwali się wynikami i ilością zdobytych zamówień

0
Podziel się:

W pierwszym kwartale tego roku spółka spodziewa się finalizacji przejęcia serbskiej Chip Card.

Asseco SEE chwali się wynikami i ilością zdobytych zamówień
(.shock/iStockphoto)

Portfel zamówień Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE)
na 2016 rok wzrósł rok do roku o 16 procent do poziomu 59,4 mln euro. Daje to powody do "rozsądnego optymizmu" i oczekiwania wyniku na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego, poinformował prezes Piotr Jeleński.

- Portfel zamówień na cały 2016 rok jest o 16 procent większy. Kwotowo to 8 mln euro więcej, ale także koszty są większe. Dlatego oczekujemy czegoś podobnego, jak w 2015 roku, jeśli chodzi o wynik - powiedział Jeleński podczas konferencji prasowej.

W pierwszym kwartale 2016 roku portfel zamówień wzrósł o 14 proc. rok do roku i osiągnął wartość 18,1 mln euro.

- W pierwszym kwartale wzrost zamówień jest duży, ale by mówić o samym wyniku za pierwszy kwartał - za wcześnie. Widzimy jednak, że może on być zbliżony do tego z pierwszego kwartału ubiegłego roku - dodał Jeleński.

W pierwszym kwartale tego roku spółka spodziewa się finalizacji przejęcia serbskiej Chip Card.

- Akwizycję Chip Card spodziewamy się zamknąć w pierwszym kwartale, ale jest to mała inwestycja, poniżej 1,5 mln euro. Będziemy mieli ok. 53 procent w tej spółce, ale myślimy o skupie kolejnych pakietów - powiedział dyrektor finansowy Marcin Rulnicki.

Jeleński powiedział natomiast, że spośród rumuńskich "tematów" akwizycyjnych jeden zakończył się niepowodzeniem, a drugi proces trwa.

- Dwa duże tematy w Rumunii - z jednego "wypadliśmy" na wycenie, a jeśli chodzi o drugą spółkę - paymentową - proces ciągle trwa. Jest jednak ryzyko, że z powodu wyceny też "wypadniemy" - wskazał.

- Chcemy rekomendować dywidendę na tym poziomie co w zeszłym roku. Bardzo będziemy walczyć, by nie była ona niższa - zadeklarował także prezes.

Wyniki spółki

Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) odnotowało 11,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w czwartym kwartale 2015 roku wobec 13,67 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

"Czwarty kwartał roku to tradycyjnie najlepszy okres dla segmentu Integracja systemów. Segment ten wypracował w ostatnich trzech miesiącach 2015 roku wynik operacyjny wyższy niż w poprzednich trzech kwartałach łącznie i porównywalny do wyniku za czwarty kwartał 2014 roku. Czwarty kwartał 2015 roku był również udany dla pozostałych segmentów. Rozwiązania w sektorze bankowym oraz Rozwiązania w obszarze płatności utrzymały wysoki udział w strukturze przychodów i wyniku operacyjnego, kontynuując obserwowany od kliku kwartałów wzrost znaczenia własnych produktów i usług w Grupie ASEE" - czytamy w raporcie.

W całym 2015 roku spółka miała 43,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 39,04 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 487,21 mln zł w porównaniu z 500,93 mln zł rok wcześniej.

- Mimo, że wartość rocznych skonsolidowanych przychodów Grupy ASEE pozostała na podobnym poziomie jak w 2014 roku, ich struktura w 2015 roku uległa istotnym zmianom. Rosły przychody ze sprzedaży własnych produktów i usług w segmentach Rozwiązania w sektorze bankowym oraz Rozwiązania w obszarze płatności przy jednoczesnym spadku przychodów ze sprzedaży infrastruktury i rozwiązań stron trzecich prezentowanych w segmencie Integracja systemów - napisał w liście do akcjonariuszy prezes Piotr Jeleński.

Obserwowany od kilku kwartałów trend wzrostu znaczenia własnych produktów i usług w Grupie ASEE wpłynął na zwiększenie marży zysku brutto ze sprzedaży do poziomu 25,7 procent w 2015 roku, co oznacza wzrost o 2,2 pkt procent rok do roku, podano także

Spółka podała, że wynik netto za 2015 rok grupa osiągnęła dzięki konsekwentnemu zwiększaniu sprzedaży własnych produktów i usług, poprawie efektywności, realizacji innowacyjnych projektów oraz wchodzeniu na nowe rynki.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)