Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asseco Poland: 250 mln zł zysku nadal aktualne

0
Podziel się

Szacunki uzyskania przez grupę Asseco Poland około 250 mln zł zysku netto w 2008 roku, mimo planów fuzji z ABG, są aktualne.

Asseco Poland: 250 mln zł zysku nadal aktualne
(PAP/DPA)
bDyFAFDp

Szacunki uzyskania przez grupę Asseco Poland około 250 mln zł zysku netto w 2008 roku, mimo planów fuzji z ABG, są aktualne.

Asseco na razie nie zdecydowało co zrobi z posiadanymi akcjami ABG, które obligują Asseco do zwiększenia zaangażowania do 66 proc. lub zmniejszenia poniżej 33 proc. Na potrzeby fuzji z ABG Asseco nie wykorzysta posiadanych akcji własnych.

- _ Podtrzymujemy szacunki zakładające wypracowanie przez grupę około 250 mln zł zysku netto w tym roku. Należy zwrócić uwagę, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to 100 proc. ABG będziemy konsolidowali tylko w ostatnim kwartale tego roku _ - powiedziała Katarzyna Drewnowska, rzeczniczka Asseco Poland, zapytana o możliwość podwyższenia tych szacunków w związku z planowaną fuzją Asseco Poland z ABG.

bDyFAFDr

Asseco Poland i ABG podpisały porozumienie w sprawie połączenia obu firm, a wstępny parytet wymiany został ustalony na 0,09798 akcji emisji połączeniowej Asecco Poland za jedną akcję ABG. Spółki chcą, aby rejestracja połączenia nastąpiła do dnia 1 października 2008 roku.

Asseco Poland w związku z połączeniem z Prokomem Software, stało się właścicielem 42,69 proc. akcji i głosów ABG, jest więc obecnie w sytuacji, że do końca czerwca powinno ogłosić wezwanie na akcje ABG, aby zwiększyć zaangażowanie do 66 proc. lub musi zmniejszyć zaangażowanie do poniżej 33 proc.

Rzeczniczka Asseco poinformowała, że nie ma jeszcze konkretnych planów rozwiązania tej sytuacji.

- _ Obecnie ta sytuacja jest analizowana przez naszych prawników i o naszych planach poinformujemy w późniejszym terminie _ - powiedziała Drewnowska.

bDyFAFDx

Połączenie Asseco Poland nastąpi przez przeniesienie całego majątku ABG na Asseco Poland w zamian za akcje, które zostaną wydane akcjonariuszom ABG.

Po fuzji Asseco Poland z Prokomem Software, Asseco stało się także właścicielem około 11,83 mln zł akcji własnych, które wcześniej należały do Prokomu. Asseco nie wykorzysta ich jednak na potrzeby fuzji z ABG.

- _ Akcjonariuszom ABG zostaną wydane tylko akcje nowej emisji. Posiadane akcje własne Asseco Poland zostaną nadal w spółce. Nie wykluczamy wykorzystania ich przy innych akwizycjach _ - powiedziała Drewnowska.

bDyFAFDS
giełda
KOMENTARZE
(0)