Notowania

mil
09.12.2011 14:11

Asseco Poland kupuje spółkę, która ma ponad 50 mln zł przychodu

Asseco Poland podpisało list intencyjny w sprawie przejęcia większościowego pakietu w spółce Centrum Komputerowe ZETO z siedzibą w Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco/Materiały prasowe)

Asseco Poland podpisało list intencyjny w sprawie przejęcia większościowego pakietu w spółce Centrum Komputerowe ZETO z siedzibą w Łodzi.

List został podpisany ze 111 akcjonariuszami tej spółki, będącymi osobami fizycznymi. Przedmiotem listu jest wola sprzedaży 42.943 posiadanych przez akcjonariuszy akcji, reprezentujących 99,88 proc. udział w głosach na walnym zgromadzeniu i w kapitale zakładowym ZETO przy wycenie wartości akcji stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego ZETO na kwotę 42,05 mln zł.

Umowy sprzedaży akcji zostaną zawarte odrębnie z każdym akcjonariuszem po spełnieniu łącznie kilku warunków w tym m.in. uzyskaniu zgody UOKiK, zawarciu przez strony umowy rachunku ESCROW służącego zabezpieczeniu płatności, zawarciu umów depozytu pomiędzy akcjonariuszami a spółką, ze wskazaniem spółki jako podmiotu uprawnionego do odbioru zdeponowanych odcinków zbiorowych akcji.

CK ZETO specjalizuje się m.in. w outsoursingu IT, wydrukach masowych, zarządzaniu dokumentami, czy bezpieczeństwie danych. Spółka zatrudnia obecnie ponad 160 wysokiej specjalistów.

Wśród klientów spółki są m.in. ARiMR, BGŻ, BGK, Getin Noble Bank, KRUS, Bank Millennium, PEKAO, PKO BP, PKP Energetyka, czy ZUS.

Według raportu Computerworld Top200 CK ZETO w 2010 r. było 102-gą pod względem przychodów spółką IT w Polsce z przychodami ogółem na poziomie 54,1 mln zł, i 5,64 mln zł zysku netto. W 2010 r. spółka uzyskała 61 proc. przychodów ze sprzedaży usług, a 39 proc. ze sprzedaży sprzętu.

W połowie listopada Adam Góral (na zdjęciu), prezes Asseco Poland, mówił, że spółka chce zbudować w Polsce holding spółek integracyjnych, które w perspektywie 2-3 lat powinny wypracować około 30 mln zł zysku. Może się na niego składać łącznie około 7 firm. Informował wtedy, że z jedną ze spółek Asseco ma już ustalone warunki i przygotowuje wniosek do UOKiK. Informatyczna grupa prowadziła też rozmowy z drugą z firm, która ma dołączyć do holdingu. Na pierwsze kilka przejęć Asseco planuje przeznaczyć około 100 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: mil, acp, nbl, pko, gtn, peo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz