Notowania

sesja na wall street
08.07.2015 23:47

Awaria i zapiski z posiedzenia Fed zdominowały sesję na Wall Street

Zobacz, jak zmieniła się wartość głównych indeksów w USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)

Środową sesję na Wall Street zdominowała sprawa awarii. Mimo tego opublikowano także zapiski z ostatniego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego. Zgodnie z przewidywaniami nie padły żadne konkrety związane z ewentualnym terminem podwyżek stóp procentowych w USA.

Z przyczyn technicznych notowania były zawieszone przez 3 godziny. Szef Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego USA mówił, że nie jest to prawdopodobnie wrogi cyberatak. Niestety poza nowojorską giełdą, unieruchomiona została również strona internetowa Wall Street Journal oraz samoloty United Airlines. Więcej o awarii przeczytasz TUTAJ.

Wspomniana awaria przyćmiła nieco publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Fed. Członkowie rady stwierdzili, że gospodarka USA znajduje się na ścieżce dającej możliwość podniesienia stóp procentowych. Nie są jednak przekonani o tym, że zmian należy dokonać natychmiast. Bankierzy wyrazili swoje obawy dotyczące toczących się negocjacji z Grecją oraz sytuacji w Chinach. Z opublikowanej informacji wynika, że stopa bezrobocia w USA wyniesie według Fed średnio 5,25 proc. w ostatnich trzech miesiącach bieżącego roku.

Konkretów dotyczących terminu podwyżek nie poznaliśmy. Fed podkreślił, że będą one zależeć od danych napływających z amerykańskiej gospodarki.

Zobacz, jak wyglądała środowa sesja na Wall Street

Rynek coraz bardziej jest przekonany o tym, że zacieśnianie polityki monetarnej nastąpi we wrześniu. W reakcji indeksy w środę zanotowały ponad procentowe spadki.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz