Notowania

azoty tarnów
02.06.2012 10:02

Azoty Tarnów negatywnie o wezwaniu grupy Acron

Zarząd spółki chemicznej jednoznacznie negatywnie ocenił wezwanie na sprzedaż akcji firmy ogłoszone przez rosyjską grupę Acron.

Podziel się
Dodaj komentarz
(azoty.tarnow.pl)

Zarząd spółki chemicznej Azoty Tarnów jednoznacznie negatywnie ocenił wezwanie na sprzedaż akcji firmy ogłoszone przez rosyjską grupę Acron. Wcześniej podobne stanowisko przedstawiły wszystkie związki zawodowe działające w tarnowskiej spółce.

Grupa Acron, za pośrednictwem Norica Holding, wezwała w połowie maja do sprzedaży 41 mln 550 tys. 37 akcji ZA Tarnów, które dają 64,8 proc. głosów, po 36 zł za akcję. W wyniku wezwania chce osiągnąć 66 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 6 czerwca i potrwają do 22 czerwca.

_ Zarząd jest zdecydowanie przeciwny wezwaniu, ponieważ nie odzwierciedla ono wartości godziwej spółki i nie uwzględnia jej strategii długoterminowej _ - podkreślono w komunikacie.

Władze tarnowskiej firmy oceniły, iż uzyskanie przez grupę Acron kontroli nad spółką może negatywnie wpłynąć na realizację starannie opracowanej strategii, dotychczas konsekwentnie i skutecznie wdrażanej.

Jak podkreślono w komunikacie, spółka konsekwentnie realizuje strategię, koncentrując się na budowaniu pozycji jednego z trzech największych producentów nawozów na rynku europejskim. Firma planuje kolejne alianse, fuzje i akwizycje w Polsce i poza granicami kraju. Realizuje też inwestycje w bazę produkcyjną w naszym kraju.

_ Po przejęciu kontroli nad Zakładami Azotowymi Kędzierzyn S.A. oraz Zakładami Chemicznymi Police S.A. i ich integracji w ramach grupy, spółka uzyskała w Polsce pozycję wiodącej grupy chemicznej oraz stała się platformą konsolidacji polskiego przemysłu chemicznego _ - zaznaczył zarząd w komunikacie.

Zarząd zarekomendował akcjonariuszom spółki, aby nie odpowiadali na wezwanie.

W jego opinii działania wzywającego, które mogą się koncentrować na realizacji interesów grupy Acron, są sprzeczne z interesami tarnowskiej firmy.

W tym tygodniu także wszystkie związki zawodowe działające w Azotach Tarnów negatywnie oceniły wezwanie na sprzedaż akcji firmy ogłoszone przez rosyjską grupę Acron. Oczekują one, że Skarb Państwa, który jest głównym akcjonariuszem tarnowskiej spółki, nie odpowie na wezwanie.

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział w ubiegłym tygodniu, że wezwanie na Tarnów jest precyzyjnie analizowane przez resort. _ Z umiarkowanym optymizmem podchodzimy do oferty dotyczącej Tarnowa _ - zaznaczył.

Tagi: azoty tarnów, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz