Notowania

finanse
07.02.2018 08:31

BAH ma finansowanie z mBanku w wysokości 140 mln zł

British Automotive Holding (BAH) zawarł umowę z mBankiem, na mocy której bank zobowiązał się do udzielenia poszczególnym spółkom z grupy BAH kredytowania w łącznej wysokości do kwoty 140 mln zł, a od maja 2018 r. po spełnieniu uzgodnionych umownie warunków - do kwoty 170 mln zł, poinformowała spółka. Jednocześnie rozwiązano umowę spółek zależnych dotyczącą kredytu wielowalutowego w rachunku bieżącym obejmującego kwotę do 100 mln zł, dodano.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W ramach finansowania spółek z Grupy British Automotive Holding [...] zawarte zostały przez British Automotive Polska (BAP) z bankiem dwie umowy kredytowe tj. umowa o kredyt w rachunku bieżącym oraz umowa o kredyt obrotowy" - czytamy w komunikacie.

Na mocy pierwszej umowy bank udzielił BAP kredytu w rachunku bieżącym w wysokości nieprzekraczającej 100 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności BAP, który zostaje udostępniony w rachunku prowadzonym w walucie polskiej jak też w walucie euro, dodano.

Bank udostępni BAP w ramach tego kredytu kwotę w wysokości 70 mln zł, natomiast od połowy maja 2018 r. po spełnieniu przez BAP określonych umownie warunków dotyczących kondycji finansowej BAP kwota kredytu bieżącego wyniesie 100 mln zł, dodano.

"Termin całkowitej spłaty tego kredytu został ustalony na dzień 30 listopada 2018 r." - czytamy również.

Na mocy drugiej umowy bank udzielił BAP kredytu obrotowego wysokości 70 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności BAP, podano także.

"BAP jest uprawniony do wykorzystywania kredytu obrotowego w okresie do dnia 28 lutego 2018 r., natomiast termin całkowitej spłaty kredytu został ustalony na dzień 31 stycznia 2020 r." - czytamy dalej.

British Automotive Holding (BAH) poprzez spółki zależne, prowadzi na polskim rynku dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz kompleksową obsługę serwisową marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Wchodzące w skład Grupy spółki są od 2003 r. Generalnym Importerem Jaguar Land Rover, bezpośrednim Dilerem (Direct Dealer) Aston Martin. Spółki z Grupy prowadzą również działalność dilerską Jaguar Land Rover w Warszawie, Łodzi i Trójmieście.

Tagi: finanse, bankowość, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz