Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bardzo dobre prognozy dla Elkomtechu. Dojdzie do przejęcia?

0
Podziel się

Apator poinformował w grudniu, że zawarł przedwstępną umowę kupna 100 procent akcji spółki Elkomtech za 90 mln zł.

Bardzo dobre prognozy dla Elkomtechu. Dojdzie do przejęcia?
(peepo/iStockphoto)
bDzxpSgR

Apator zakłada, że spółka Elkomtech, którą ma przejąć do końca I kwartału 2014 roku, pokaże w tym roku około 10-procentowy wzrost przychodów i zanotuje wysokie rentowności - poinformował na konferencji Andrzej Szostak, prezes Apatora

_ - W ostatnich pięciu latach Elkomtech notował średniorocznie 9-proc. wzrost przychodów (...) zakładamy, że ten trend wzrostu o ok. 10 proc. jest do utrzymania także w tym roku, jeśli zostawimy spółkę taką jaka jest, bez zmian. Ponadto, liczymy na wysoki poziom rentowności _ - powiedział Szostak.

Prezes poinformował, że szacunki wskazują, że Elkomtech zanotował w 2013 r. 53,9 mln zł przychodów wobec 49,3 mln zł w 2012 r. Zysk operacyjny wzrósł rdr do 12,4 mln zł z 7,8 mln zł, a zysk netto do 10,2 mln zł z 6,5 mln zł.

bDzxpSgT

Szostak podał również, że w sprawozdaniu finansowym Elkomtechu za 2013 r. zaraportowana EBITDA wyniesie ok. 13,6 mln zł, ale po odliczeniu zdarzeń jednorazowych powinna sięgnąć ponad 20 mln zł._ - Wskazuje to na rzeczywisty potencjał tej spółki w ramach grupy Apator _ - dodał.

Apator poinformował w grudniu, że zawarł przedwstępną umowę kupna 100 proc. akcji spółki Elkomtech za 90 mln zł. Prezes Apatora poinformował na konferencji, że zamkniecie transakcji powinno nastąpić do końca I kwartału, tak by wyniki tej spółki były konsolidowane począwszy od II kwartału tego roku.

Apator podsumowuje wyniki. Co z dywidendą?

Pytany o realizację prognozy Apatora za 2013 r., Szostak odpowiedział: _ - Mieścimy się w prognozie, nie jest ona do końca wykonana, ale i tak wyniki są wyższe niż jeszcze jakiś czas temu zakładaliśmy. W przypadku wyniku netto jesteśmy bliżej planu niż w przychodach _.

Apator zakładał, że w 2013 r. skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniesie 63-66 mln zł, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży ogółem 700-730 mln zł. Całkowity skonsolidowany zysk netto Apator szacuje z kolei w przedziale 68-71 mln zł.

bDzxpSgZ

Po trzech kwartałach 2013 r. Apator zanotował 51,5 mln zł zysku przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej przy przychodach na poziomie ok. 504 mln zł.

Apator informował w połowie listopada, że zdecydował o przeznaczeniu 9,9 mln zł na dywidendę zaliczkową za 2013 rok. Dywidenda zaliczkowa na akcję wyniosła 0,30 zł brutto i została wypłacona w grudniu. - _ Zakładamy, że wypłacimy jeszcze coś więcej, ale o konkretnych kwotach będziemy informowali w lutym _ - powiedział Szostak na konferencji.

W rozmowie z dziennikarzami dodał, że nie oczekiwałby, iż dywidenda za 2013 r. będzie tak wysoka, jak w poprzednim roku. Z zysku za 2012 r. Apator wypłacił łącznie 46,3 mln zł dywidendy, czyli 1,40 zł na akcję.

Prezes podtrzymał, że w lutym, przy okazji publikacji wyników za IV kwartał, spółka przedstawi rynkowi zaktualizowaną strategię oraz prognozy finansowe na 2014 r.

bDzxpSha

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDzxpShu
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)