Notowania

technologie
03.08.2016 16:59

Comarch komentuje sprzedaż Bartosza Kapustki. "To nieznacząca umowa"

MKS Cracovia SSA, która sprzedała angielskiemu Leicester umowę z reprezentantem Polski Bartoszem Kapustką za 5,5 mln euro jest spółką zależną grupy Comarch. Ta deklaruje, że transakcja jest nieistotna z punktu widzenia holdingu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

MKS Cracovia SSA, która sprzedała angielskiemu Leicester umowę z reprezentantem Polski Bartoszem Kapustką za 5,5 mln euro, jest spółką zależną grupy Comarch. Ta deklaruje, że transakcja jest nieistotna z punktu widzenia holdingu.

MKS Cracovia SSA, spółka należąca do Comarchu, podpisała umowę z klubem sportowym Leicester City Football Club na sprzedaż karty zawodniczej Bartosza Kapustki. Wartość transakcji to 5,5 mln euro, a kwota może wzrosnąć do 7 mln euro, jeśli piłkarz będzie często grał w meczach w Anglii.

Jak deklaruje jednak Comarch, umowa nie będzie miała istotnego wpływu na skonsolidowane sprawozdanie spółki.

"W dniu 3 sierpnia 2016 roku MKS Cracovia SSA, spółka należąca do Grupy Kapitałowej Comarch, podpisała umowę z klubem sportowym Leicester City Football Club na sprzedaż wartości niematerialnych i prawnych przez MKS Cracovia SSA (karta zawodnicza Bartosza Kapustki). Łączna wartość umowy nie przekracza 10 proc. kapitału własnego Comarch, w opinii zarządu nie jest umową znaczącą" - czytamy w komunikacie.

Według spółki umowa nie będzie miała istotnego wpływu na skonsolidowane sprawozdanie grupy Comarch w roku 2016 i w latach kolejnych.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1 132 mln zł w 2015 r.

Tagi: technologie, cmr, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2016

Ich zarząd5 do 7 mln euro (zysku bez kosztów )to nieistotna dla wyniku firmy umowa , koń by się uśmiał ...

04-08-2016

MizukiCzy to czasami nie jest handel ludzmi ? Zastanowcie się!

04-08-2016

HGWI pewnie podatku też nie trzeba płacić, jasne to normalne oczywiście. Ta firma dla przykładu jako pierwsza powinna zostać ukarana.

Rozwiń komentarze (3)