Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BBI Development kupi akcje za 3 mln złotych

0
Podziel się:

Łączna liczba akcji własnych, jakie mogą zostać nabyte w ramach upoważnienia nie przekroczy liczby 5 800 000.

BBI Development kupi akcje za 3 mln złotych
(tobisto)

Akcjonariusze BBI Development upoważnili zarząd do nabywania do 5,8 mln akcji własnych spółki po cenie nie wyższej niż 2 zł w celu umorzenia i obniżenia kapitału zakładowego. Skup akcji własnych nastąpi do 30 czerwca 2016 roku, podała spółka. Na skup akcji na najbliższy rok zostanie przeznaczona kwota ok. 3 mln zł.

"Łączna liczba akcji własnych, jakie mogą zostać nabyte w ramach upoważnienia nie przekroczy liczby 5 800 000 akcji; łączna cena nabycia akcji własnych, powiększona o koszty ich nabycia, nie będzie większa niż 2 920 000 zł i jednocześnie nie przekroczy kwoty kapitału rezerwowego" - czytamy w uchwale.

WZA zdecydowało, że jednostkowa cena nabycia akcji własnej nie może być wyższa niż 2 zł i niższa niż jednostkowa wartość nominalna akcji spółki. Nabywanie akcji własnych może następować do 30 czerwca 2016 roku.

Notowania akcji BBI Development w tym roku

"Zarekomendowaliśmy przeprowadzenie skupu akcji własnych ze względu na istotną różnicę pomiędzy wartością aktywów netto (NAV) w grupie a wyceną rynkową. Przy cenie 0,93 zł za akcję wskaźnik cena do wartości księgowej (P/BV) wynosi ok.0,39, a wartość księgowa na jedną akcję (BVPS) wynosi 2,52 zł. Ponadto grupa BBI Development ma coraz lepszą sytuacją finansową, pozwalającą na przeprowadzenie zarówno tego, jak i kolejnych skupów w następnych latach. Na skup akcji na najbliższy rok zostanie przeznaczona kwota ok. 3 mln zł. Środki na następne skupy uzyskiwane będą z oczekiwanych nadwyżek finansowych w kolejnych latach dzięki realizacji i zakończeniu projektów oraz przyspieszeniu rotacji aktywów" - poinformował prezes BBI Development Michał Skotnicki, cytowany w komunikacie.

BBI Development jest spółką developerską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 roku.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)