Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BBI Development zawarł umowę deweloperską dotyczącą projektu Złota 44

0
Podziel się:

BBI Development otrzyma z tego tytułu premię deweloperską.

BBI Development zawarł umowę deweloperską dotyczącą projektu Złota 44
(Radek Kołakowski/Public Domain Dedication/wikimedia commons)

BBI Development zawarł ze Skyline Residences i spółką Złota 44 umowę deweloperską dotyczącą warunków realizacji projektu mieszkaniowego przy ul. Złotej 44 w Warszawie - podała spółka w komunikacie.

_ Zawarta umowa developerska formalizuje warunki uczestnictwa emitenta w istotnie zaawansowanym przedsięwzięciu deweloperskim przy ul. Złotej 44, a w szczególności określa zakres usług wykonywanych przez emitenta w powyższym przedsięwzięciu, obejmujący kompleksowe zarządzanie i nadzór nad inwestycją, przeprowadzenie wyboru i nadzoru nad generalnym wykonawcą, pozyskanie finansowania zewnętrznego, sprzedaż apartamentów oraz komercjalizację powierzchni handlowych _ - napisano w raporcie.

BBI Development otrzyma z tego tytułu premię deweloperską, która będzie zamieniana na akcje wyemitowane przez Skyline Residences, z czym związany jest również odpowiadający udział spółki w zysku z przedsięwzięcia. Otrzyma również wynagrodzenie za sprzedaż apartamentów i komercjalizację powierzchni.

Znajdujący się od kilku lat w trakcie budowy luksusowy wysokościowiec przy ulicy Złotej został zaprojektowany przez Daniela Libeskinda. Inwestycja była realizowana z dużymi kłopotami przez Orco Property Group, w sierpniu udziały w tej inwestycji kupił od Orco fundusz Amstar za 63 mln euro.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)