Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będzie scalenie akcji Polimeksu-Mostostal

0
Podziel się:

Zbliżamy się do zrealizowania jednego z naszych priorytetowych celów, czyli powrotu spółki do notowań ciągłych.

Będzie scalenie akcji Polimeksu-Mostostal
(Jan Kaliński, WP)

Akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu podjęli uchwały umożliwiające przeprowadzenie scalenia akcji spółki. Stosunek wymiany to 50:1, a operacja ma mieć miejsce w lipcu po ogłoszeniu nowej strategii grupy.

Akcjonariusze zdecydowali, że scalenie akcji dokonuje się przy proporcjonalnym zmniejszeniu łącznej liczby akcji serii A z liczby 4 330 940 100 do liczby 86 618 802, poprzez połączenie każdych 50 akcji spółki o dotychczasowej wartości nominalnej 0,04 zł w jedną akcję spółki o nowej wartości nominalnej wynoszącej 2 zł, wobec czego stosunek wymiany zostaje ustalony jako 50:1.

- Zbliżamy się do zrealizowania jednego z naszych priorytetowych celów, czyli powrotu Polimeksu-Mostostalu do notowań ciągłych. Kolejnym krokiem w planie scalenia akcji jest złożenie wniosków do KRS o rejestrację zmian statutu w związku z umorzeniem akcji własnych i obniżeniem kapitału, zamianą akcji imiennych serii A na akcje zwykłe na okaziciela oraz scaleniem akcji - powiedziała p.o. prezesa Polimex-Mostostal Joanna Makowiecka-Gaca, cytowana w komunikacie.

Dodała, że scalanie akcji zostanie przeprowadzone w lipcu po ogłoszeniu nowej strategii grupy.

Akcjonariusze powołali do rady nadzorczej spółki Marka Szczepańskiego ,który od lutego br. jest wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu. Polimex-Mostostal to czołowa grupa budowlana na polskim rynku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 r.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)