Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kgh
15.06.2009 21:57

Będzie dywidenda z KGHM. I nowy prezes

Spółka na dywidendę przeznaczy połowę ubiegłorocznego zysku. Władze KGHM powołały także pełniącego obowiązki prezesa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/dpa)

*Rada nadzorcza KGHM pozytywnie oceniła wniosek zarządu spółki, aby z zysku za 2008 rok przeznaczyć na wypłatę dywidendy 1,432 mld zł, co daje 7,16 zł na jedną akcję. *

Zysk netto KGHM wyniósł w 2008 roku 2,9 mld zł.

Rada nadzorcza poparła także proponowane przez zarząd KGHM terminy dotyczące dywidendy. Zarząd proponuje, by dniem dywidendy był 16 lipca 2009 roku, a terminem jej wypłaty 6 sierpnia 2009 roku.

Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za 2008 rok podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy KGHM Polska Miedź SA, które odbędzie się we wtorek 16 czerwca.

W ubiegłym roku spółka wypłaciła 9 zł dywidendy na akcję, przeznaczając na ten cel 1,8 mld zł z zysku za 2007 rok, który wyniósł 3,8 mld zł.

Krutin nie będzie już prezesem

Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź uchwaliła w poniedziałek, że zarząd spółki kolejnej (VII) kadencji będzie składał się z dwóch członków. Pełnienie obowiązków prezesa powierzyła Herbertowi Wirth.

Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź postanowiła jednocześnie wszcząć postępowanie konkursowe na stanowisko prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź na VII kadencję.

Na pełnienie funkcji wiceprezesa został powołany Maciej Tybura.

Uchwały o powołaniu członków zarządu KGHM na VII kadencję wejdą w życie z chwilą odbycia WZA zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2008, które zostało zwołane na 16 czerwca.

W poniedziałek obecny prezes KGHM, Mirosław Krutin poinformował, że nie będzie ubiegał się o stanowisko szefa miedziowej spółki w kolejnej kadencji.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kgh, kghm, dywidenda, prezes, krutin, wirth, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz