Notowania

finanse
27.10.2016 16:54

Best TFI kupi od mBanku pakiet wierzytelności o wartości nominalnej 333,8 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 27.10.2016 (ISBnews) - Best Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Best TFI) powzięło informację o zamiarze przyjęcia przez mBank oferty Best II Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (NS FIZ) na zakup portfela wierzytelności wynikających z czynności bankowych o wartości nominalnej 333,8 mln zł za cenę w wysokości 27,4 mln zł płatną w terminie do 17 listopada 2016 r., podał Best.

"Warunkiem zawieszającym przeniesienie na fundusz wszelkich praw i roszczeń związanych z wierzytelnościami objętymi umową jest zapłata przez fundusz ceny. Z dniem zapłaty ceny fundusz nabędzie wierzytelności objęte umową ze skutkiem na 2 listopada 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Fundusz poinformuje osobnym raportem bieżącym o ziszczeniu się tego warunku, podano także.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz