Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Best kupuje wierzytelności we Włoszech. Transakcja za prawie 5 mln euro

0
Podziel się:

To pierwsza z transakcji we Włoszech, które Best zamierza zrealizować w drugiej połowie 2017 r.

Krzysztof Borusowski, prezes spółki Best
Krzysztof Borusowski, prezes spółki Best (Best)
bEKNYzXF

Spółka zależna od Best (Best Capital Italy S.r.l) kupiła od banku należącego do jednej z trzech największych grup bankowych działających we Włoszech portfel niezabezpieczonych wierzytelności o wartości nominalnej 4,88 mln euro - podaje Best.

"Cena za portfel została zapłacona [...] i z tym momentem nastąpiło przejście własności portfela z banku na Best Capital Italy, zgodnie z zawartą umową" - czytamy w informacji przekazanej przez spółkę.

To pierwsza z transakcji we Włoszech, które Best zamierza zrealizować w drugiej połowie 2017 r.

bEKNYzXH
Zobacz także: Zobacz także: Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Best to jedna z największych spółek działających na rynku windykacji w Polsce. Jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r. Od dłuższego czasu o Best próbuje przejąć kontrolę nad innym graczem, Kredyt Inkaso.

W lipcu Best ogłosił wezwanie, w którym namawia posiadaczy akcji Kredyt Inkaso do tego, by sprzedali mu swoje papiery. Oferuje cenę w wysokości 22 zł za sztukę. Spółka Best chce przejąć dokładnie 4.269.961 szt. akcji. Jeżeli jej się to uda, wówczas zwiększy swój udział w Kredyt Inkaso do 66 proc. Jednak wezwanie dojdzie do skutku, gdy Best osiągnie nawet 60 proc. Więcej na ten temat piszemy w money.pl.

bEKNYzXN

Kurs akcji Best od początku 2017 roku

bEKNYzYi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)