Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BGK udzieli Ursusowi Bus 108 mln zł kredytu na bieżącą działalność

0
Podziel się

Ursus Bus otrzymał wsparcie finansowe od Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) w zakresie bieżącej działalności spółki, czyli produkcji autobusów, poinformował Ursus. Łączna wartość umowy kredytowej wyniosła 108 mln zł.

BGK udzieli Ursusowi Bus 108 mln zł kredytu na bieżącą działalność
bDzRIEDF

"9 marca br. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Ursus Bus S.A. umowę kredytową, na mocy której udzieli finansowania dla bieżącej działalności spółki, czyli produkcji autobusów. Pozyskane w ten sposób środki w kwocie 108 mln zł zostaną przeznaczone na potrzeby realizacji pięciu kontraktów - wygranych przetargów przez Ursus Bus S.A. oraz konsorcjum Ursus Bus, w skład którego wchodzi Ursus S.A., na dostawy autobusów do Zielonej Góry, Szczecinka, Katowic i Lublina. Spłata kapitału w ramach umów kredytowych będzie następować ze środków otrzymanych za dostawy autobusów, w terminie do dnia 31 marca 2019 r." - czytamy w komunikacie.

"Nawiązana współpraca zapewni stabilizację ambitnym planom spółki i wpłynie korzystnie na rozwój elektromobilności i podniesienie jakości życia w miastach. Przedsiębiorcy wiedzą o tym doskonale, dlatego coraz więcej firm inwestuje w ten segment. Szansę dostrzegają również państwowe instytucje oraz banki" - powiedział prezes Ursusa Karol Zarajczyk, cytowany w materiale.

W 2017 r. spółka Ursus Bus zebrała zamówienia na 100 pojazdów (85 autobusów i 15 trolejbusów) dla sześciu różnych miast: Szczecinka, Katowic, Zielonej Góry, Lublina, Środy Śląskiej i Łomianek. Aktualna wartość zamówień na 2018 r. na dostawę elektrycznych autobusów przekroczyła już 180 mln zł, stanowiąc ponad 20% udziału w przychodach całej grupy, podsumowano.

bDzRIEDH

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

bDzRIEEi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)