Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BIEC: BOP wzrósł o 4,1 pkt w III; ruszyła rekrutacja na nowy sezon

0
Podziel się:

Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wzrósł o 4,1 pkt m/m i wyniósł 271,4 pkt w marcu 2018 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

BIEC: BOP wzrósł o 4,1 pkt w III; ruszyła rekrutacja na nowy sezon

"Obecny wzrost indeksu jest ponad dwukrotnie większy niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Sprzyjająca koniunktura gospodarcza i rozpoczęta rekrutacja na sezon wiosenno-letni pozytywnie oddziałują na kreację nowych miejsc pracy" - czytamy w raporcie.

W marcu najszybciej wzrosła liczba internetowych ofert pracy w woj.kujawsko-pomorskim, mazowieckim i pomorskim, a także w woj. podlaskim, gdzie wzrostowa tendencja ofert pracy, obserwowana w ostatnim roku była wyjątkowo stabilna.

Spadek liczby internetowych ofert pracy w marcu br. wystąpił w pięciu województwach: warmińsko-mazurskim, lubelskim, opolskim, świętokrzyskim i podkarpackim, podano także.

"Z punktu widzenia dłuższej perspektywy czasowej rynek internetowych wakatów rozwija się w każdym województwie. Najszybszy jego rozwój następuje jednak w województwach o niskiej stopie bezrobocia, a przede wszystkim w woj. mazowieckim, dolnośląskim i pomorskim. Sprzyja to pogłębianiu różnic pomiędzy regionalnymi rynkami pracy" - czytamy w komunikacie.

Największy spadek zapotrzebowania na nowych pracowników wystąpił w działach przedsiębiorstw ds. zakupów firmowych, BHP i public relations. W dłuższej perspektywie czasowej największy przyrost wakatów obserwujemy w branży budowlanej, napisało także BIEC.

W marcu dynamika ofert pracy dla absolwentów nauk społecznych, ścisłych i usługowych była zbliżona.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)