Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BIK Indeks Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł 2,2% we wrześniu

0
Podziel się:
BIK Indeks Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł 2,2% we wrześniu

Wartość Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych wyniósł 2,2% we wrześniu. Oznacza to, że we wrześniu br. w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o raporty dla wniosków o kredyty konsumpcyjne na kwotę wyższą o 2,2% w porównaniu z wrześniem 2014 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

"Podsumowując III kw., popyt ze strony klientów na kredyty konsumpcyjne był wyższy o 5,4%, jednak klienci złożyli o 5,0% mniej wniosków kredytowych. Jest to sytuacja podobna do tej z 1-ego półrocza br., w którym również mieliśmy do czynienia z wyższą wartością wnioskowanych i udzielanych kredytów, jednak z mniejszą ich liczbą" - powiedział ekspert BIK Sławomir Grzybek, cytowany w komunikacie.

Kredyty konsumpcyjne to łącznie: kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz limity kredytowe.

Wskaźnik BIK Indeks - PKK obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy, po wyłączeniu zapytań kredytowych na kwoty powyżej 200 tys. zł oraz zapytań powtórzonych od tego samego klienta w ostatnich 30 dniach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.