Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
11.02.2016 10:27

Biuro Inwestycji Kapitałowych planuje rozbudowę centrum w Sosnowcu na połowę br.

Podziel się
Dodaj komentarz

Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) zamierza w połowie 2016 roku rozpocząć rozbudowę Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu. Inwestycja ma zostać częściowo zrealizowana do końca br. dostarczając ok. 11,5 tys. m2 powierzchni magazynowej. W roku 2017 rozbudowa będzie kontynuowana i przyniesie dodatkowe ok. 13,5 tys. m2 w kolejnej hali magazynowej. Łączna wartość projektu wyniesie 33 mln zł, podała spółka.

"Obecnie finalizowane są prace projektowe. W ramach inwestycji BIK S.A. planuje budowę dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni najmu około 25 tys. m2. Realizacja projektu będzie podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego, który zostanie zrealizowany do końca tego roku, powstanie hala o powierzchni ok. 11,5 tys. m2. Drugi etap zostanie ukończony w II kwartale 2017 r. i przyniesie ok. 13,5 tys. m2 nowoczesnej powierzchni w kolejnej hali magazynowej. Obiekty będą dysponowały powierzchniami przeznaczonymi pod wysokie składowanie oraz powierzchniami przeładunkowymi (płytkie powierzchnie z dużą liczbą doków)" - czytamy w komunikacie.

"Realizację inwestycji rozpoczniemy po podpisaniu umów najmu typu pre-let przynajmniej na część planowanej powierzchni. Obecnie prowadzimy negocjacje w tym zakresie" - powiedział business development manager Krzysztof Mucha, cytowany w komunikacie.

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest dotychczas największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez spółkę. Na powierzchni 9,5 ha zbudowane zostały dotychczas 3 hale magazynowe o łącznej powierzchni 35 tys. m2, z czego 2 tys. m2 przeznaczone jest na powierzchnie biurowe. Na koniec minionego roku poziom wynajęcia obiektów wynosił 99%. Inwestycja była realizowana w latach 2007-2009, przypomina BIK.

W grudniu ub.r. prezes Mirosław Koszany poinformował ISBnews, że rozbudowa Centrum Logistycznego w Sosnowcu jest priorytetem dla spółki. W dalszej kolejności spółka planowała budowę Centrum Logistycznego Kraków III i Parku Handlowego w Dzierżoniowie.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. to ogólnopolski deweloper powierzchni komercyjnych, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Dotychczas w ramach grupy kapitałowej zrealizował inwestycje o łącznej powierzchni ponad 80 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz