Notowania

rbw
28.11.2014 14:06

BM BGŻ podnosi cenę docelową akcji Rainbow Tours

Analitycy poinformowali, że bardzo dobre rezultaty przekładają się na podniesienie prognoz finansowych na 2014 roku i kolejne lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Analitycy BM BGŻ, w raporcie z 20 listopada, podnieśli cenę docelową akcji Rainbow Tours do 29,09 zł z 24,85 zł, utrzymując zalecenie kupuj.

Rekomendacja została przygotowana przy cenie 17,02 zł.

_ - W minionym, najważniejszym sezonowo kwartale, Rainbow Tours pochwalił się imponującymi wynikami, które wypadły znacznie powyżej naszych prognoz zarówno na ten okres, jak i cały 2014 r. Wzrost przychodów ze sprzedaży sięgnął 17,8 proc. rdr, najważniejsza dla poprawy wyników była jednak rekordowa dla III kwartału marża brutto ze sprzedaży, która wyniosła 15,7 proc. względem 10,2 proc. przed rokiem _ - napisano w raporcie.

Analitycy BM BGŻ podali kilka przyczyn zwiększenia marży.

_ - Po pierwsze spółka przeprowadziła udane transakcje zabezpieczające ryzyko walutowe, co pomogło w osiągnięciu takiej rentowności nawet w obliczu wzrostu kursu USD/PLN. Korzystnie działały także efekty skali, rozwój własnej sieci sprzedaży, wysokie wypełnienie samolotów i mniejszy udział niskomarżowej działalności pośrednictwa _ - napisali.

_ -Pomimo wyższej dynamiki kosztów SG&A, poprawa marży na pierwszym poziomie przełożyła się także na wynik operacyjny i netto, które zostały zwiększone o 150 proc. rdr _ - dodali.

Analitycy poinformowali, że bardzo dobre rezultaty przekładają się na podniesienie prognoz finansowych na 2014 r. i kolejne lata, równocześnie zwiększając dyskonto wobec spółek porównywalnych.

Tagi: rbw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz