Notowania

bmp
14.11.2008 11:32

bmp AG może sprzedać udziały w K2 Internet

Niemiecki fundusz PE BMP AG może sprzedać swoje udziały w polskiej spółce informatycznej K2 Internet w 2009 roku, podczas gdy debiut na giełdzie internetowej spółce Nokaut jest mało prawdopodobny przed 2010.

Podziel się
Dodaj komentarz

Niemiecki fundusz PE BMP AG może sprzedać swoje udziały w polskiej spółce informatycznej K2 Internet w 2009 roku, podczas gdy debiut na giełdzie internetowej spółce Nokaut jest mało prawdopodobny przed 2010, powiedzieli przedstawiciele bmp AG serwisowi DealWatch z grupy Euromoney.

Zapytany o możliwe wyjścia funduszu z polskich inwestycji w przyszłym roku, prezes bmp AG Oliver Bormann powiedział, że fundusz może sprzedać swoje udziały w K2 Internet, _ jeśli cena będzie właściwa _.

Dodał, że bmp AG nie prowadzi rozmów z żadnym potencjalnym strategicznym inwestorem w kontekście K2 Internet, ale pozostaje otwarty na propozycje.

bmp AG posiada obecnie 23proc. udziałów w firmie, która debiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie w kwietniu tego roku.

Ponad 28proc. udziałów w spółce komputerowej znajduje się w wolnym obrocie, natomiast BZ WBK AIB Asset Management ma dalsze 9,9proc., a reszta pozostaje w rękach przedstawicieli firmy.

Bormann powiedział również, w kontekście innych potencjalnych wyjść, że mało prawdopodobny jest debiut spółki Nokaut na warszawskiej giełdzie przed 2010 r. ze względu na obecne warunki rynkowe. Nokaut jest właścicielem polskiego portalu porównującego ceny nokaut.pl; bmp AG ma w spółce 31.65proc. udziałów.

_ Rozważamy także wyjście poprzez strategicznego inwestora _ - poinformował partner bmp AG Jens Spyrka.

_ Jeśli dostaniemy dobrą ofertę to możliwe, że wyjdziemy z Nokautu przed planowanym debiutem giełdowym _ - dodał Spyrka.

W I-III kwartale 2008 r. BMP AG miała dochody 3,73 mln euro, a zysk netto wyniósł 2,15 mln euro.

Tagi: bmp, bzw, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz