Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bogdanka spodziewa się jednocyfrowego spadku cen węgla

0
Podziel się:

W ubiegłym roku również odnotowaliśmy spadek cen.

Bogdanka spodziewa się jednocyfrowego spadku cen węgla
(Bogdanka S.A.)
bEDihpGt

Bogdanka spodziewa się w 2014 roku średniego jednocyfrowego spadku cen węgla sprzedawanego przez spółkę - poinformował Zbigniew Stopa, prezes Bogdanki. Podtrzymał cel wydobycia 9,3-10 mln ton węgla w 2014 roku i plan 708,25 mln zł wydatków inwestycyjnych.

_ - Po ukończeniu zakładu przeróbki w trzecim i czwartym kwartale pojawi się możliwość sprzedaży węgla wyższej klasy. Uwzględniając te czynniki podtrzymujemy, że spadek cen węgla w tym roku w Bogdance będzie średnio jednocyfrowy _ - powiedział Stopa.

_ W ubiegłym roku również odnotowaliśmy spadek cen. Analitycy nie wzięli pod uwagę tego ze sprzedawaliśmy węgiel o wyższych parametrach niż to było zakontraktowane _ - dodał.

bEDihpGv

Prezes poinformował, że w tym roku Bogdanka zwiększa wydobycie i nie może już sobie pozwolić na sprzedaż węgla nadklasowego.

_ - Dlatego mamy spadek cen w pierwszym kwartale _ - dodał.

W I kwartale cena węgla w Bogdance spadła o 7 proc. rdr. Prezes podtrzymał cel wydobycia 9,3-10 mln ton węgla w 2014 r.

_ - Wszystko idzie zgodnie z planem. Cel nie powinien być zagrożony _ - powiedział Stopa. Dodał że spółka nie planuje zmian wysokości przewidzianego na ten rok CAPEX-u, który wyniesie 708,25 mln zł.

bEDihpGB
bEDihpGW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)