Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BOŚ wyemitował trzyletnie obligacje

0
Podziel się:

Wartość emisji wynosi 100 mln złotych.

BOŚ wyemitował trzyletnie obligacje
(Bartosz Krupa/East News)

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) wyemitował 100.000 szt. trzyletnich obligacji serii S o łącznej wartości 100 mln zł w ramach programu emisji obligacji o maksymalnej wartości 1 mld zł, poinformował bank.
Data wykupu obligacji to 20 lutego 2018 r.. Obligacje są niezabezpieczone. _ Wykup obligacji nastąpi poprzez zapłatę w dacie wykupu kwoty pieniężnej odpowiadającej wartości nominalnej obligacji powiększonej o należne odsetki _ - czytamy w komunikacie.
- _ Obligacje są oprocentowane. Odsetki od wartości nominalnej obligacji są naliczane od daty emisji (włącznie) i płatne w każdej dacie płatności odsetek. Ostatnim dniem naliczania odsetek będzie dzień poprzedzający dzień, w którym nastąpi wykup obligacji. Obligacje oprocentowane są w zmiennej wysokości ustalonej w oparciu o stopę procentową równą stopie bazowej WIBOR6M ustalaną dla każdego okresu odsetkowego, powiększoną o marżę, której wysokość została ustalona w trakcie budowy księgi popytu _- podano również.
Obligacje nie zostaną zaoferowane inwestorom w drodze oferty publicznej. Jak dodano, posiadacz obligacji ma prawo do wcześniejszego wykupu w razie wystąpienia zmiany kontroli w BOŚ S.A. i jeśli w wyniku zmiany kontroli nastąpi obniżenie ratingu poniżej poziomu inwestycyjnego lub rating nie będzie ustalany przez żadną z agencji ratingowych.
Wstępna wartość zaciągniętych przez BOŚ zobowiązań na dzień 31 grudnia 2014 r. wynosi 17,965 mld zł, podał także bank.
Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład Grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)