Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BPH TFI nie wróży mocnych wzrostów na giełdzie

0
Podziel się:

Zdaniem BPH TFI w 2011 roku na rynku akcji nadal panować będą wzrosty, ale będą one mniejsze niż w roku ubiegłym. Wzrostom przeszkadzać będą zmiany w OFE oraz podaż akcji ze strony MSP - poinformował Grzegorz Łętocha, dyrektor w BPH TFI.

BPH TFI nie wróży mocnych wzrostów na giełdzie
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

_ - Jesteśmy ostrożni jeśli chodzi o rynek akcji. Na rynku jest duża płynność dostarczona przez banki centralne, która zapewnia wzrost gospodarczy w szczególności na rynkach wschodzących. Zyski spółek bardzo mocno wzrosły, a marże są na rekordowych poziomach. Dodatkowo poziom gotówki w spółkach jest bardzo wysoki, więc mogą one rozpoczynać inwestycje lub realizować przejęcia, co dla rynków akcji jest dobrą wiadomością. Rynek akcji znajduje się w trendzie wzrostowym i oczekujemy, że w nim pozostanie _ - powiedział Łętocha.

_ - Największym zagrożeniem dla rynków akcji jest obniżenie tempa wzrostu w krajach rozwijających się. Doprowadzić do tego może zbyt gwałtowne podnoszenie stóp procentowych na tych rynkach _ - dodał.

Jego zdaniem nastroje inwestorów są zbyt optymistyczne.

_ - Nie można powiedzieć, aby na rynkach akcji było bardzo tanio, ale nie mamy też skrajnego przewartościowania. Nastroje na rynkach akcji stają się nadmiernie optymistyczne w odniesieniu do obecnej sytuacji _ - stwierdził.

Zdaniem zarządzającego rynek polskich akcji wzrośnie o 5-10 proc.

_ - W całym 2011 roku rynek polskich akcji wzrośnie o 5-10 proc. W najbliższym czasie akcje polskich spółek mogą zachowywać się mniej dynamicznie niż spółki z regionu. Wynika to ze zmian w OFE, które są niekorzystne dla rynku akcji oraz planowanej dużej podaży akcji ze strony MSP _ - powiedział.

_ - Dostrzegamy akcje niedowartościowane, głównie wśród mniejszych spółek. Z kolei spółki nieruchomościowe notowane są z dyskontem, które naszym zdaniem jest nieuzasadnione i oczekujemy, że będzie się ono zmniejszać _ - dodał.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)