Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Budimex ma umowę na przebudowę drogi krajowej nr 12 za 96,33 mln zł netto

Budimex ma umowę na przebudowę drogi krajowej nr 12 za 96,33 mln zł netto

Budimex podpisał umowę z Zarządem Dróg Miejskich na przebudowę drogi krajowej nr 12, poinformowała spółka. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 96,33 mln zł netto, podano także.

"Kontrakt ma być realizowany w trybie zaplanuj i wybuduj. Realizacja projektu obejmuje przebudowę drogi krajowej nr 12 w granicach miasta Chełm o długości ok. 8,2 km wraz z przebudową i budową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej. Początek oraz koniec przebudowywanego odcinka drogi znajduje się na połączeniach odcinka miejskiego drogi w granicach administracyjnych miasta Chełm z odcinkami zarządzanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad" - czytamy w komunikacie.

Budimex będzie odpowiedzialny również za przygotowanie projektu technicznego. Same prace projektowe zajmą do półtora roku, a koniec robót nastąpi w 2020 roku, podano także.

"Chełmski projekt będzie dofinansowany z unijnych funduszy w ramach konkursu ogłoszonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Główną ideą jest zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących w Transeuropejskiej Sieci Drogowej (TEN - T). Chełm na remont swojego odcinka 'dwunastki' otrzyma 170 mln zł unijnego wsparcia" - czytamy w komunikacie.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo, nieruchomości, logistyka, transport
ISB
Czytaj także
Polecane galerie