Notowania

14-06-2017 (12:05)

Budimex ma umowę na przebudowę drogi krajowej nr 12 za 96,33 mln zł netto

Podziel się
Dodaj komentarz

Budimex podpisał umowę z Zarządem Dróg Miejskich na przebudowę drogi krajowej nr 12, poinformowała spółka. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 96,33 mln zł netto, podano także.

"Kontrakt ma być realizowany w trybie zaplanuj i wybuduj. Realizacja projektu obejmuje przebudowę drogi krajowej nr 12 w granicach miasta Chełm o długości ok. 8,2 km wraz z przebudową i budową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej. Początek oraz koniec przebudowywanego odcinka drogi znajduje się na połączeniach odcinka miejskiego drogi w granicach administracyjnych miasta Chełm z odcinkami zarządzanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad" - czytamy w komunikacie.

Budimex będzie odpowiedzialny również za przygotowanie projektu technicznego. Same prace projektowe zajmą do półtora roku, a koniec robót nastąpi w 2020 roku, podano także.

"Chełmski projekt będzie dofinansowany z unijnych funduszy w ramach konkursu ogłoszonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Główną ideą jest zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących w Transeuropejskiej Sieci Drogowej (TEN - T). Chełm na remont swojego odcinka 'dwunastki' otrzyma 170 mln zł unijnego wsparcia" - czytamy w komunikacie.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie