Notowania

giełda
30.06.2017 17:58

Bumech i Famur podpisały list intencyjny w sprawie współpracy

Podziel się
Dodaj komentarz

Bumech i Famur podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w pozyskiwaniu kontraktów na rynku krajowym i zagranicznym oraz sprzedaży wybranych maszyn i urządzeń, podał Bumech.

"Treść listu intencyjnego określa ramowe zasady współpracy pomiędzy Bumech SA i Famur SA w szczególności w zakresie:

- aktywnego wsparcia przez Famur procesu pozyskiwania przez Bumech kontraktów dotyczących usług górniczych na rynkach zagranicznych, na których obecny jest Famur,

- aktywnego wsparcia przez Bumech procesu pozyskiwania przez Famur kontraktów dotyczących maszyn i urządzeń górniczych na rynku polskim oraz zagranicznym,

- wsparcia finansowego przez Famur firmy Bumech w ramach umowy faktoringowej na rynku krajowym w ramach uzgodnionego budżetu" - czytamy w komunikacie.

Firmy zadeklarowały także zamiar sprzedaży przez Bumech Famurowi wybranych maszyn i urządzeń górniczych oraz dokumentacji do tych maszyn, celem skupienia się Bumechu na świadczeniu dotychczasowych usług górniczych oraz nowych usług, w tym w zakresie wydobycia i zarządzania obiektami górniczymi (tzw. usługi operatorskie).

"Strony liczą na efekt synergii, zwiększenie kompletności i komplementarności oferty stron, w szczególności, w obszarze ekspansji na rynkach zagranicznych" - czytamy dalej.

Spółki rozpoczynają negocjacje w sprawie parametrów umów szczegółowych, których podpisanie jest niezbędne w celu realizacji postanowień listu intencyjnego, podano także.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz