Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bumech liczy na 31 mln zł z GPW

0
Podziel się:

Spółka Bumech, specjalizująca się w świadczeniu usług w zakresie serwisu, utrzymania ruchu oraz remontu maszyn i urządzeń górniczych chce pozyskać z giełdy 31 mln złotych.

Bumech liczy na 31 mln zł z GPW
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEUEGCqd

Spółka Bumech, specjalizująca się w świadczeniu usług w zakresie serwisu, utrzymania ruchu oraz remontu maszyn i urządzeń górniczych, z publicznej emisji akcji serii B może pozyskać 31,05 mln zł netto, przy założeniu ustalenia ceny emisyjnej na maksymalnym poziomie, czyli 16,3 złotych.

W transzy inwestorów instytucjonalnych spółka oferuje 1,5 mln akcji, a w transzy otwartej 0,5 mln akcji.

Deklaracje nabycia będą przyjmowane od 5 do 9 grudnia, a zapisy na akcje od 11 do 15 grudnia.

bEUEGCqf

Przedział cenowy, w którym będą przyjmowane deklaracje nabycia wynosi od 13,6 do 16,3 zł za akcję. Cena emisyjna akcji oferowanych to maksymalnie 16,3 zł.

Bumech specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie serwisu, utrzymania ruchu oraz remontu maszyn i urządzeń górniczych. Spółka współpracuje również z podmiotami z innych sektorów m.in. z branżą energetyczną.

W 2007 roku firma rozszerzyła profil działalności, otwierając wydziały specjalizujące się w drążeniu wyrobisk podziemnych w kopalniach oraz w produkcji instalacji przemysłowych, przede wszystkim na potrzeby budownictwa energetycznego.

Ze środków z emisji Bumech chce zwiększyć skalę prowadzonej działalności. Zamierza realizować inwestycje w celu rozbudowy zaplecza produkcyjno-remontowego i umacniać swoją rynkową pozycję w zakresie serwisu, utrzymania ruchu i remontu maszyn.

bEUEGCql

W 2007 r. Bumech miał 2,02 mln zł zysku netto, 2,62 mln zł zysku operacyjnego i 14,06 mln zł przychodów. Rok wcześniej spółka miała 0,4 mln zł zysku netto, 0,47 mln zł zysku operacyjnego i 9,1 mln zł przychodów.

Prognoza spółki na 2008 r. przewiduje wypracowanie 6,03 mln zł zysku netto, 7,49 mln zł zysku operacyjnego i 30,38 mln zł przychodów.

Największymi akcjonariuszami Bumechu są obecnie Mirosław Szmal

(30,97 proc. akcji) i KBC FIZ Aktywów Niepublicznych (29,21 proc.akcji).

bEUEGCqm

Przy założeniu, że zostanie objętych 2 mln akcji serii B, będą one stanowiły 34,04 proc. w podwyższonym kapitale.(

bEUEGCqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)