Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bumech zamierza podwoić ilość realizowanych kontraktów

0
Podziel się:

Bumech w 2013 roku liczy na 20-30 procent wzrostu przychodów. Chce obniżać koszty.

Bumech zamierza podwoić ilość realizowanych kontraktów
(alonzo76ok/CC/Flickr)
bESGsoaJ

Bumech liczy, że w 2013 roku zanotuje 20-30-procentową dynamikę wzrostu przychodów ze sprzedaży oraz lepszy niż w 2012 roku poziom zysku netto - poinformowali na konferencji przedstawiciele Bumechu. Dodali, że celem spółki na ten rok jest również dalsza obniżka kosztów.

_ - Abstrahując od wydarzeń jednorazowych, nasze tempo wzrostu przychodów ze sprzedaży w 2013 roku powinno zostać utrzymane na poziomie kilkudziesięciu procent. Uważam, że realne tempo to około 20-30 procent. I jest to konserwatywne założenie _ - powiedział na konferencji Adam Konopka, przewodniczący rady nadzorczej Bumechu.

_ - Dużo trudniej określić nam tempo wzrostu wyniku netto. Z jednej strony będzie on z pewnością wyższy niż w 2012 roku, ale z drugiej strony nieco niższe będą marże na realizowanych przez nas kontraktach. Dlatego dokładną wartość trudno oszacować i w tym roku nie będziemy podawać publicznie naszych prognoz finansowych _ - dodał.

bESGsoaL

W ciągu czterech kwartałów 2012 roku Bumech wypracował 108,09 mln zł przychodów ze sprzedaży, 31,16 mln zł zysku EBITDA, 16,86 mln zł zysku EBIT oraz 6,02 mln zł zysku netto.

Prezes Zygmunt Kosmała dodał, że wyraźnej poprawie powinien ulec wynik segmentu robót drążeniowych.

_ - W tym roku zwiększymy ilość realizowanych kontraktów do ośmiu. W poprzednim roku w porywach realizowaliśmy po cztery kontrakty. Oznacza to, że przychody w tym segmencie powinny wzrosnąć znacznie, nie będzie to jednak wzrost dwukrotny _ - powiedział.

Kosmała dodał, że całkowity portfel zamówień Bumechu na 2013 rok jest wypełniony niemal w całości.

bESGsoaR

_ - Nasz portfel zamówień na roboty drążeniowe wypełniony jest w 100 proc. Natomiast portfel w zakresie dostaw i produkcji wyczerpuje nasze zdolności produkcyjne na poziomie około 85-90 proc. _ - powiedział.

Prezes Bumechu poinformował, że jednym z priorytetów spółki na 2013 rok jest obniżka kosztów finansowych.

_ - W ciągu tygodnia lub dwóch powinniśmy zakończyć proces wykupu obligacji serii R, T i U. Skup finansujemy głównie za pomocą kredytu bankowego, który jest wyraźnie tańszy w obsłudze i w kontekście 2013 roku powinien pozytywnie wpłynąć na stronę kosztową spółki _ - powiedział Kosmała.

_ - Proces obniżania kosztów planujemy kontynuować na przestrzeni całego roku _ - dodał.

bESGsoaS

Przedstawiciele Bumechu poinformowali, że wartość emisji 3 mln akcji serii E wyniosła 20,7 mln zł brutto. Dodali, że pozyskane środki zostaną przeznaczone głównie na realizację projektów inwestycyjnych związanych z wprowadzeniem nowych modeli kombajnów chodnikowych o średniej i dużej mocy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bESGsobm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)