Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ponad 60 mln zł zysku netto BZ WBK-Aviva. Ubezpieczyciel stawia na nowe produkty

Ponad 60 mln zł zysku netto BZ WBK-Aviva. Ubezpieczyciel stawia na nowe produkty

Krzysztof Charchuła Fot. BZ WBK Aviva
Krzysztof Charchuła

60,2 mln zł zarobił w pierwszym półroczu ubezpieczyciel BZ WBK-Aviva wobec 52,7 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zysk netto BZ WBK-Aviva TU na Życie wyniósł 23,16 mln zł w pierwszym półroczu wobec 20,37 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk BZ WBK-Aviva TU Ogólnych sięgnął 37,03 mln zł wobec 32,33 mln zł przed rokiem.

"Spółki konsekwentnie rozwijają sprzedaż produktów niepowiązanych z ofertą kredytową banku, która przyniosła w pierwszych sześciu miesiącach tego roku składkę o 19 proc. wyższą w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku. W tym samym czasie do klientów trafiło prawie 17,8 mln zł z tytułu świadczeń i odszkodowań z ubezpieczeń ochronnych" - podaje spółka w czwartkowym komunikacie.

Zobacz także: Co czwarty Polak nie walczy o odszkodowanie, chociaż powinien

"Wzrost naszego nowego biznesu w ubezpieczaniach niepowiązanych z ofertą kredytową banku to przede wszystkich wynik bardzo dobrego przyjęcia przez klientów Onkopolisy, którą wprowadziliśmy do sprzedaży w lipcu ubiegłego roku. Ta linia ubezpieczeń cały czas jest przez nas rozwijana. W pierwszym półroczu pracowaliśmy nad gruntownym odświeżeniem ubezpieczenia domów i mieszkań" - mówi prezes Krzysztof Charchuła, cytowany w informacji.

BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie i BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych S.A. to dwie spółki ubezpieczeniowe kontrolowane przez Bank Zachodni WBK S.A. i Aviva International Insurance Ltd. - spółkę należącą do szóstej grupy ubezpieczeniowej świata. Rozpoczęły działalność w 2008 r.
finanse, bankowość
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Staś
2017-08-17 12:04
Jeśli mają zyski to czemu tak drą z klientów??? "A to Polska właśnie...??"
rrrr
2017-08-17 11:55
Unikać.
TED
2017-08-17 11:53
Na wypłatę należnych pieniędzy czekałem dwa lata ( mimo prawomocnego wyroku sądu) wypłacili po rozpoczęciu procedury komorniczej. Pewnie dlatego mają zyski.
Pokaż wszystkie komentarze (4)