Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BZ WBK podtrzymuje prognozę zysku w 2001 w wysokości 153 mln zł

0
Podziel się:

Bank Zachodni WBK podtrzymał prognozę zysku netto w 2001 roku w wysokości 153 mln zł

- poinformował w poniedziałek dziennikarzy Jacek Kseń, prezes banku.

'Prognoza zysku netto na ten rok pozostaje bez zmian' -powiedział Kseń.

Narastająco po trzech kwartałach BZ WBK zanotował 160,2 mln zł zysku netto.

Prezes BZ WBK dodał, że w grudniu bank planuje utworzenie rezerwy na koszty związane z połączeniem banków.

Bank Zachodni i Wielkopolski Bank Kredytowy połączyły się w połowie czerwca tego roku tworząc Bank Zachodni WBK. Aktywa banku wynoszą blisko 22 mld zł.

'Wszystkie koszty typu technicznego do końca tego roku zostaną poniesione, ale koszty odpraw ludzi, których niestety będziemy musieli zwolnić plus inne pozostałe koszty związane z wprowadzeniem jednego wspólnego systemu informatycznego, poniesione zostaną w przyszłym roku' - powiedział Kseń.

'W związku z tym, zgodnie z zaleceniami audytora, w tym roku będziemy musieli utworzyć wszystkie rezerwy na koszty związane z połączeniem się po to, by na przyszły rok wystartować z czystą kartą' - dodał prezes banku.

W związku z planowanym wprowadzeniem od 2002 roku 20-proc. podatku od dochodów z oszczędności, BZ WBK wprowadzi od 12 listopada 10-letnią lokatę z 3 lub 6-miesięcznym okresem odsetkowym - w zależności od wyboru klienta. Lokata ta - zdaniem Elżbiety Kopeć z Hogan&Hartson - uchroni klientów przed płaceniem podatku od dochodów z lokat bankowych.

Według prawniczki Hogan&Hartson projekt ustawy o zmianie ustawy o PIT chroni prawa nabyte, czyli odsetki z lokaty 10-letniej założonej przed końcem listopada, będą po upływie okresu odsetkowego, nawet gdy będą kapitalizowane, objęte tą ochroną.

Przedstawiciele banku swoją ofertę kierują przede wszystkim do dotychczasowych klientów proponując im zamianę lokat bez utraty odsetek, ale liczą również na pozyskanie nowych klientów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)