Notowania

handel
23-01-2018 (15:19)

Nowa strategia Carrefoura. Ambitne plany sprzedaży żywności online

Francuzi chcą być globalnym liderem w spożywczym e-commerce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk)
Do 2022 roku Carrefour chce m.in. zaoszczędzić 2 mld euro.

Drugi największy pod względem sprzedaży detalista na świecie ogłosił we wtorek nową strategię rozwoju grupy. Do 2022 roku Carrefour chce m.in. zaoszczędzić 2 mld euro tnąc koszty i zwiększyć blisko 3-krotnie przychody ze sprzedaży żywności online do poziomu 5 mld euro.

Carrefour chce być globalnym liderem w spożywczym e-commerce, m.in. we współpracy z chińskim gigantem Tencent. Ambitnym planom francuskiej sieci marketów towarzyszyć będą jednak zwolnienia.

We francuskiej centrali Carrefoura pracę ma stracić około 2400 osób. Nowych miejsc nie da też nowa siedziba, z której budowy zrezygnowano. Firma liczy jednak, że większość z pracowników odejdzie dobrowolnie, na ustalonych wcześniej warunkach - donosi agencja Bloomberg.

W ramach zmian organizacyjnych zaplanowano także znaczące ograniczenie liczby sklepów znanych wcześniej jako DIA. Na sprzedaż ma być wystawionych 273 punkty oraz ograniczana wielkość największych supermarketów we Francji.

W "realu" sieć Carrefour będzie się kurczyć. Za to detalista mocniej chce wejść ze sprzedażą do internetu. Inwestycje w sprzedaż online mają pochłonąć 2,8 mld euro do 2022 roku. To blisko 6-krotnie więcej niż obecnie.

Carrefour nagrodzony za kampanię z Napoleonem

- Carrefour jest w punkcie zwrotnym swojej historii. Mamy wielkie ambicje i świadomości wielkości wyzwań jakie przez nami stoją - powiedział Alexandre Bompard, prezes francuskiej grupy, cytowany przez agencję Reuters.

Celem inwestycji jest zwiększenie sprzedaży żywności przez internet. Rocznie przychody z tytułu mają sięgnąć za 4 lata 5 mld euro. To oznaczałoby blisko 3-krotny wzrost sprzedaży z obecnych poziomów w tym segmencie. Tylko we Francji Carrefour chce mieć dla siebie 20 proc. rynku e-commerce.

Zapowiedzi szefa Carrefoura i roztoczona przez niego wizja rozwoju biznesu w najbliższych latach spodobały się inwestorom. Akcje firmy notowane na giełdzie w Paryżu od rana idą do góry. Po godzinie 15:00 notowania rosły około 5 proc.

Carrefour jest największym prywatnym przedsiębiorcą we Francji pod względem liczby zatrudnianych pracowników. Jest też największym detalistą w Europie pod względem sprzedaży i numerem dwa za amerykańskim Wall Mart-em na świecie.

Tagi: handel, carrefour, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2018

koliberekNoo, a co na to prezydent Macron ?! Jeśli we Francji ktoś zaproponowałby coś podobnego, to zaraz Macron podniósłby taki jazgot, że w Warszawie byłoby … Czytaj całość

23-01-2018

rayJeden z gorszych marketow w Polsce.Wkurzaja mnie klamliwe ceny,to nagminne

23-01-2018

Paweł KrukŻywność sprzedawana przez ekran komputera. To dopiero syf będą sprzedawać. Chleb świeży przez dwa tygodnie to sama chemia. Dodatkowo towar sam się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)